Prohra v Boršově byla se ctí. Takhle chceme hrát, hlásí trenéři

19. 10. 2023by Michal Heřman

Předposlední zápas fotbalového podzimu odehrála mladší přípravka na krásně připraveném hřišti FK Boršov nad Vltavou. Po vyrovnaném a oboustranně výborném výkonu prohráli malí hráči Slavoje 3:7.

Do utkání vstoupili hráči Slavoje výborně, stejně i tak ale domácí tým. Po několika nevyužitých šancích šli Boršovští do vedení, které postupně navýšili na 0:3. Slavoj posléze dokázal manko stáhnout a za stavu 3:4 se snažil o vyrovnání. To se mu bohužel nepovedlo a nakonec prohrál po dalším vyrovnaném průběhu, kdy domácí několikrát skvěle podržel brankář, o čtyři góly.

„Pro přítomné rodiče musela být radost se na zápas dívat. Kluci hlavně v prvním poločase hráli přesně to, co je učíme. Oproti některým předešlým zápasům byla v utkání vidět jak kombinace, tak i individuální průniky. Velkou radost jsme měli i z obranné hry, kterou řídil hlavně Davídek Pejša,“ řekli po utkání trenéři.

„Za tuhle porážku se nemusíme stydět. Prohra byla se ctí. Přesně takhle chceme, aby kluci hráli. Bylo tam velké nasazení, bojovnost. Po klukách chceme, aby hráli i na riziko, což se nám někdy vymstí, ale to k tomu patří. Za zápas patří klukům velké poděkování. Stejně tak děkujeme všem lidem z domácí strany, kteří nás krásně přivítali. Navíc zápas odřídili v přátelském duchu, takhle to bereme i my.“

Mladší přípravka má podzimní mistrovské zápasy téměř za sebou. Díky přeložení pozdních duelů na teplejší září zbývá týmu odehrát po utkání v Boršově už pouze poslední duel proti SK Dynamo České Budějovice, které se odehraje v úterý 31. října od 17:30 v Tréninkovém centru Složiště. „Poslední zápas si pojedeme s dětmi vyloženě užít. Těšíme se.“

 

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022