První žluté předcházel ofsajd, brání Fencl vyloučeného kapitána

22. 10. 2023by Michal Heřman

Ve velké pohodě hraje v nové sezoně v dorostu Tomáš Fencl. Věkem ještě starší žák se mezi dorostenci neztrácí a pomáhá týmu k postupně lepším výsledkům. Po vítězství nad SK Mladé hodnotí zápas.

Tome, zhodnoť vítězství nad SK Mladé.
Na zápas jsme přišli v patnácti, což je pro nás nadprůměrné. Bylo tedy i na střídání. Prvních dvacet minut jsme se rozkoukávali po hřišti, ale soupeř byl na tom stejně. Ve 24. minutě útočník Fanda Kouba vyslal krásnou průnikovou přihrávku, kterou přebral Tomáš Kučera a jednoduše zakončil do soupeřovy branky. Po první střelené brance jsme už byli dominantnější tým. Měli jsme více šancí, a to se projevilo i tak, že jsme po osmi minutách od první branky zvýšili na poločasové skóre 2:0. Start druhé půle se i přes obavy vydařil, jak to nejlépe šlo. Během šesti minut jsme měli náskok již o čtyři góly. V 65. minutě přišla komplikace v podobě červené karty pro kapitána Honzu Panuše. Zápas to ale nijak extra neovlivnilo. Soupeř pouze snížil na třígólový rozdíl. Ke konci zápasu chytil Kuba Saláků penaltu a my jsme se mohli radovat ze tří bodů.

A co tvůj výkon?
Na hřišti jsem působil přes 60 minut a podařilo se mi vytvořit několik dobrých kombinací. V první půli jsem vyslal jednu z prvních nebezpečných střel zápasu, od které jsme se odpíchli a převzali jsme otěže utkání. Svůj výkon bych zhodnotil jako takový svůj průměr.

Co říkáš na vyloučení kapitána?
V 65. minutě přišel šok pro tým, když kapitán zatáhl soupeře za dres a dostal druhou žlutou kartu. Když se vrátím k jeho první žluté kartě, tak si všichni myslíme, že faulu, co Honza způsobil, předcházel ofsajd. Ale to je pouze názor kabiny. Druhá žlutá karta byla naprosto zasloužená. Při jeho smůle to byla druhá a šel do sprch o 25 minut dříve. Po odchodu ze hřiště jsme přišli o středního obránce a v obraně jsme cítili nejistotu. Až po jeho odchodu přišel první gól soupeře. Naštěstí to výsledek zápasu nijak moc neovlivnilo.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022