Rodiče si s dětmi užili společný trénink na ledě

Mladší přípravka TJ Slavoj Ledenice má za sebou netradiční trénink. Místo běhání za míčem absolvovala bruslařský trénink na rybníku Parčák. A trenéry při tom nahradili sami rodiče.

Trénink na ledě byl dopředu naplánován díky příznivým venkovním teplotám. „Místo tradiční sokolovny jsme chtěli děti vzít po čase zase na něco jiného a jelikož počasí zatím přeje, rozhodli jsme se pro trénink na ledě,“ odůvodnili změnu trenéři. „Situace nakonec vyústila trochu nečekaně tak, že trénink si vedli sami rodiče, za což jim patří poděkování.“

Hráči a hráčky z mladší přípravky si tak vyzkoušeli různé prvky bruslení a došlo i na hokej. „Bruslení bylo pro děti velké zpestření běžných tréninků, stejně tak i pro mě jako rodiče,“ řekla po tréninku Štěpánka Krofiková, která z pozice rodiče také nazula brusle a o děti se starala. Celkem bylo na ledě na pět rodičů.

Fotografie a pár videí z tréninku na ledě je na klubovém FB.

„Pro děti jsme si na začátek přichystali malé rozbruslení. Kdo měl hokejku, trénoval poté přihrávky a kdo ji neměl, mohl si vyzkoušet podjíždění překážky a různé akrobatické prvky. Dále jsme pro děti připravili dlouhý slalom a na konci byl za odměnu hokej, na který se všichni těšili,“ zhodnotila dále trénink zastupující trenérka.

Stejně jako na hřišti byl i na ledě vidět rozdíl v různých dovednostech, rodiče proto vše přizpůsobovali aktuálním potřebám. „Celkově se dětem bruslení líbilo a nikomu se ani domů nechtělo. Z pozice rodiče jsem si mohla vyzkoušet, jaké by bylo být skutečným trenérem. Bohužel z mého časového vytížení by nebylo možné pravidelně na takové tréninky docházet, ale výjimečná výpomoc není problém. Bylo to super a děkuji za tuto zkušenost z té druhé trenérské strany,“ dodala maminka.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022