Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

ROZHOVOR: Gólman Svoboda se vrátil do zápasu po nucené roční pauze. A Slavoji pomohl k výhře

Po zlomenině prstu a hlavně nepříjemném zranění zad se po více jak roční přestávce postavil v soutěžním zápase do branky Ledenic zkušený brankář Josef Svoboda. Týmu pomohl k výhře na půdě K. Řečice 3:1

Pepo, kdy ses zranil? Co přesně ti bylo?
Naposledy jsem chytal před rokem a něco. Tehdy jsem si zlomil malíček při rozcvičce před utkáním v Kamenném Újezdu. Zápas jsem sice odchytal, ale tušil jsem, že to nebude dobré. Nakonec tohle ale nebyl problém dlouhé absence. Měl jsem problémy se zády a magnetická rezonance pak ukázala, že mám vyhřezlou ploténku. Tlačila mi na nervy okolo míchy a limitovalo mě to v chůzi, při běhání nebo jakémkoliv pohybu. Na operaci jsem ale nechtěl, řeším to ještě dnes terapiemi a rehabilitacemi.

Jaký byl návrat do zápasu?
Přiznám se, že jsem byl docela hodně nervózní. Přeci jen odluka od posledního utkání byla veliká a trénink je něco jiného. V hlavě jsem měl, abych neudělal nějakou zbytečnou chybu. Během zápasu jsem se ale jinak cítil zdravotně dobře, a to je nejdůležitější.

Zhodnoť z tvého pohledu utkání s Kardaškou…
Začátek zápasu byl oboustranně nervózní. Bylo vidět, že jde o první zápas po zimní přestávce. Hodně nám pomohla první branka, po které jsme hned byli na balonu jistější. Kardaška dala jedinou branku po mém zaváhání a gól tak beru na sebe. Za výhru jsem hodně rád a po zápase jsem si užil vítězný pokřik.

Co jsi u inkasované branky udělal podle tebe špatně?
Domácí měli velice nebezpečné a dobře sehrané rohové kopy. Gól padl po mé chybě, když jsem vyběhl na centr a místo toho, abych se ho snažil buď chytit, nebo vyboxovat, tak jsem do něj pouze plácl. Míč se dostal přímo k soupeři a ten neměl problém se zakončením. Byla to doufám moje jediná chyba. (úsměv)

V sobotu hrajete poprvé doma a čeká vás Studená. Na podzim jste tam nečekaně prohráli 1:4. Jaký zápas očekáváš?
Nevím, jakou měli zimní přípravu, takže se necháme překvapit. Rozhodně to ale bude těžký zápas. Studená ještě nehrála první mistrovské utkání a osobně od ní čekám útočný fotbal.

Co o brankáři řekl trenér Stanislav Jindra?

„Návrat Pepy Svobody se rozhodně povedl. Hlavně jsem rád, že po zdravotní stránce vydržel celý zápas. Soupeři chytil dvě vyložené šance a v těchto momentech nás hodně podržel. Jeho velkým bonusem je, že si umí dobře organizovat obranu. Až se dostane do plného tempa a zvykne si na zátěž, zmizí z jeho hry i drobné nepřesnosti, které jsou zapříčiněné dlouhým výpadkem.“