ROZHOVOR: Mladší přípravka má svého sponzora – společnost EXO ENERGO

Nejmladší kategorie TJ Slavoj Ledenice, která hraje soutěž, má nově vlastního sponzora. Mladší přípravka se před sezonou 2022/2023 rozrostla v trenérském týmu o Petra Sluku, který zároveň působí ve vedoucí pozici společnosti EXO ENERGO a zajistil pro tým sponzorský příspěvek.

Petře, představ stručně společnost EXO ENERGO. Kde sídlíte a čím vším se zabýváte?
Skupina EXO je složená ze tří firem – EXO ENERGO, EXO Service a EXO Highpower. Sídlíme v Českých Budějovicích a zabýváme se výstavbou, servisem a revizemi VN i NN rozvodů a zařízení. Zkráceně tedy veškerou elektroinstalací od transformátorů až po světla v pokoji.

Kdo je vaše klientela?
Naše klientela je různorodá. Od velkých developerů, stavitelských firem a sdružení až po soukromé osoby nebo živnostníky. Zajímavé je, že jsme nedávno realizovali i některé projekty v Ledenicích. Například elektroinstalaci v hasičské zbrojnici nebo letos v nových prostorách pro ZUŠ.

Kde byste společnost rádi viděli třeba za 5 let? Dá se takto v současné energetické krizi vůbec uvažovat?
V našem segmentu se příliš dlouhodobě plánovat nedá. Plánujeme vždy v ročních etapách a zhruba za měsíc mě čeká plánování na rok 2023. Za pět let bych ale já osobně nás rád viděl víceméně na stejné úrovni, jako nyní. Tedy jako stabilní společnost s dostatkem kvalifikovaných zaměstnanců a chutí se rozvíjet.

Podpořili jste kategorii mladší přípravky Slavoje. Je ve vaší společnosti kladen důraz na podporu mládeže?
Mládež je přesně to, na co sázíme. Ať už profesně, kdy se snažíme zaměstnávat kluky hned po vyučení a vychovávat je a formovat staršími spolupracovníky, tak sponzorsky. Kromě slavojácké mladší přípravky jsme přispěli na činnost a rozvoj např. ZŠ Petříkov, 1. běhu tábora v Nakolicích, cheerce Elišce Uhlířové nebo různým moto a minikárovým soutěžím.

Ke kategorii mladší přípravky ses před sezonou připojil i ty jako člen trenérského týmu. Jaký z ní máš pocit?
Tato kategorie je za mě jedna z vůbec nejdůležitějších. Děti si zde musí vybudovat základní společenské i sportovní návyky. Zjistí, jak důležitá je týmová práce, radost z pohybu a opojný pocit, když se někomu povede vstřelit branku. Myslím, že tato kategorie je důležitá stejnou měrou i pro rodiče, neboť ti zjistí, kolik je třeba do sportu jejich ratolestí věnovat času, energie a peněz. Vydrží-li, bude jim odměnou dětský úsměv. Je to klišé, ale pravdivé.

V práci s mládeží ale nejsi žádný zelenáč. Dlouhé roky se podílíš na letních táborech a dalších činnostech. Dají se tyto zkušenosti přenést právě i avizované kategorii přípravky?
Co se mě týká, tak s dětmi už pracuji opravdu dlouho a ve fotbale jsem prošel všemi mládežnickými kategoriemi jako hráč. Z těchto zkušeností mohu čerpat a doufám, že mám klukům a děvčatům co předat.

A kde bys rád viděl kategorii mladší přípravky na konci sezony 2022/2023?
Na konci sezony bych byl rád, abychom se na trénincích scházeli ve stejně hojném počtu jako nyní. Bylo by to ukazatelem toho, že to naše hráče opravdu baví a do příští sezony bychom pak měli o mnoho zkušenější mužstvo. Samozřejmě nám pak přeji co nejvíce vstřelených branek do sítí soupeřů.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022