Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

Slavoj zvládl domácí premiéru. Třebětice si za výkon ale prohrát nezasloužily

11. 11. 2019by Michal Heřman

Fotbalisté TJ Slavoj Ledenice poprvé v letošní sezoně mohli odehrát soutěžní zápas na domácím hřišti. A byla to parádní premiéra se vším všudy. V zápase s TJ Sokol Třebětice padlo sedm branek. První čtyři do hostující sítě, další tři do domácí. Výhru Ledenic 4:3 doprovázely dramatické momenty, vyloučení i napjatá atmosféra.

Podle oficiálního zápisu hlavního sudího Jana Krčína bylo v ledenickém sportovním areálu, kde se dokončuje rekonstrukce a stále tam platí omezený provoz, 200 diváků. I na tomto čísle je vidět, jaký „hlad“ po fotbale v Ledenicích byl. I přes velmi nepovedený podzim. Už před zápasem bylo jasné, že domácí i v případě výhry přezimují na posledním místě.

Domácím šlo i tak o hodně. Pokud by znovu zaváhali, měli by manko na soupeře před jarními odvetami už osm bodů. Kromě úvodní třetiny utkání měly Třebětice prakticky po celý zápas míč více pod kontrolou. Ledenice, které hrály skoro v nejsilnější možné sestavě, se dokázaly prosadit už ve třetí minutě. U hranice vápna vypálil šajtlí Jan Fencl a míč se zakroutil přesně ke vzdálenější tyči – 1:0.

V průběhu prvního poločasu se pak ve vápně prosadil důrazný Jakub Čermák a před koncem ještě po chybě obrany Lukáš Winkler – 3:0. Když po třech minutách druhé půle dal další gól zadarmo i František Benhák, nikdo v areálu nevěřil, že z utkání bude ještě drama. Domácí stoper totiž před polovinou hřiště poslal do vápna vysoký míč ze standardní situace, ale i když hostující brankář Petr Koupil stál proti slunci, tak ho nepochopitelně bez náznaku zákroku nechal zapadnout do branky – 4:0.

Jenže čtvrtá branka hosty nedorazila, ale naopak nakopla. I v předcházejících minutách hrály Třebětice dobře, ale prosadily se až v 65. minutě po kombinaci a zakončení Tomáše Chvátala – 4:1. O pár minut později mohl přidat pátý gól Fencl, ale sám před brankářem napálil jen soupeře. Další snížení přišlo 12 minut před koncem po další souhře, kterou zakončil Roman Tříletý – 4:2. Hosté byli na koni a domácí tlačili. Výsledkem byla další branka, kterou vstřelil v 85. minutě opět Chvátal – 4:3.

V samém závěru, kdy se dohrávalo v napjaté atmosféře, byl po druhé žluté kartě vyloučen za nedodržení vzdálenosti domácí Patrik Svoboda. Hosté poslali do domácího pokutového území ještě několik centrů, ale vyrovnávající gól z toho nebyl. Třebětice odehrály i přes porážku dobrý zápas a předvedly velkou bojovnost. Za svůj výkon si prohrát nezasloužily.

Oba týmy se utkají znovu v prvním jarním kole, kdy se pojede k hranicím s Vysočinou. Zbylé zápasy by měly Ledenice odehrát doma. V jejich dresu se po čase znovu ukázal zkušený Michal Bez, který ale ihned po utkání zopakoval, že pro jarní odvety nepočítá, že by byl pravidelným účastníkem. Po podzimu jsou Ledenice na posledním čtrnáctém místě se sedmi body. Na jedenácté místo, které nyní drží Slavonice a znamená jistotu záchrany, ztrácí nyní Slavoj devět bodů.

Stanislav Jindra, hlavní trenér Ledenic: „Alespoň v posledním zápase podzimu jsme podruhé zvítězili a získali důležité tři body. Stálo nás to ale hodně sil a hlavně nervů. Brzo jsme se dostali do vedení po krásné střele Honzy Fencla, a když jsme ještě do poločasu přidali další dva góly vypadalo to na klidný průběh druhého poločasu. Bohužel opak byl pravdou, a to i přes to, že jsme krátce po začátku přidali další gól. Hosté se nevzdali, což musím i já ocenit. Až do konce zápasu byli zcela jasně lepším týmem. Jsem moc rád, že jsme nakonec poslední zápas podzimní části sezóny zvládli, ale pokud chceme krajskou soutěž v Ledenicích udržet i pro další sezónu, tak nás čeká v zimě hodně práce.“

TJ Slavoj Ledenice – TJ Sokol Třebětice 4:3 (3:0)
Branky: 3. Fencl, 16. Čermák, 37. Winkler, 48. Benhák – 65. a 85. Chvátal, 78. Tříletý. Rozhodčí: Krčín – Škuthan, Bouchal. ŽK: 3:2 (2x P. Svoboda, O. Švarc – Šťastný, M. Kelbler). ČK: 1:0 (90. P. Svoboda po 2. ŽK). Diváků: 200.
Ledenice: J. Svoboda – Princl (52. Babka), Benhák, Stránský, O. Švarc (87. Havelka) – Čermák (75. Fošum), Bez, Kadlec, Šrajer (68. Kubec) – Winkler (57. P. Svoboda), Fencl
Třebětice: Koupil – Šťastný (80. Novák), Chvátal, Bastl, Habr (46. Kühtreiber), Novák, P. Švarc, P. Kelbler, M. Kelbler, Tříletý, Černý (14. D. Kelbler)

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022