Trenér Salák hodnotí (nejen) základní část okresního přeboru

Mužstvo starších žáků TJ Slavoj Ledenice má za sebou základní část v českobudějovickém okresním přeboru. Po 12 zápasech skončilo na 5. místě a v nadstavbě se utká s dalšími šesti týmy. Aktuální situaci bilancuje trenér Petr Salák.

Po základní části máme bilanci 4 – 1 – 7. Bylo na lepší výsledky?
Asi jo, ale sportovně musíme uznat, že v soutěži jsou týmy, které jsou herně i kvalitativně před námi. Mají lepší a hlavně větší základnu dětí. Bylo ale několik zápasů, které jsme mohli zvládnout a pomýšlet na umístění v elitní čtyřce. Ale je to fotbal, skončili jsme na pátém místě a bereme to. Víme, jakou máme skvadru hráčů, kdy do hry posíláme proti mnohem starším klukům i hráče z mladších žáků.

Postavení v tabulce tedy odpovídá kvalitě týmu?
Plus mínus ano. Tým sílu má, ale jak jsem již řekl, v soutěži jsou i lepší celky.

Co říkáš na poměr vstřelených a inkasovaných gólů (17:32)?
No, těch vstřelených gólů mohlo být více. To je ale náš věčný problém. Neproměňujeme šance. Kluci se do nich dostanou, ale dát z nich gól nám nejde. Naopak průměr inkasovaných branek na zápas máme zhruba jen dva góly, a to není špatné. V tom jsme na tom lépe.

Následuje nadstavba i s týmy z druhé skupiny. Tušíš, co tam na kluky čeká?
Nadstavba je novinka letošního roku. Na jednu stranu jsem rád, že se potkáme i s jinými celky, ale co od toho očekávat vůbec netuším. Týmy neznám a když vidím, že ve druhé skupině dokáže poslední porazit prvního, tak tipuji, že to budou hodně těžké zápasy.

V základní části byly některé zápasy zbytečně vyhecované. Souhlasíš? Proč k tomu na této úrovni dochází?
Bohužel ano. Je to sport, do kterého patří i emoce. Ať chceme nebo ne, každý jde po vítězství. Někdy k těm vyhroceným situacím pomohou i diváci, jindy rozhodčí a v dalším případě i my trenéři. Nikdo nejsme neomylný a jediné, co mě trošku mrzí je to, když si to mezi sebou vrací na hřišti hráči. Ať už verbálně nebo nonverbálně. To nechci, protože tam lítají hnusné věci.

Je něco, co bys ostatním chtěl vzkázat?
Všem soupeřům přeji do nadstavby hodně štěstí, rodičům kupu trpělivosti a dětem hromadu radosti ze hry. A když to náhodou nevyjde, tak na toto měl krásné pořekadlo výborný trenér Ivan Hlinka. Ale jelikož je trošku sprosté, tak ať si jej každý vygoogluje sám… (úsměv)

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022