Trenérské hodnocení sezony 2023/2024

Sezona 2023/2024 je u konce. Poprvé v historii TJ Slavoj Ledenice byly obsazené všechny kategorie. Trenéři a zástupci (některých) týmů hodnotí tento velmi povedený ročník. V ohlasech se můžete dočíst zajímavosti, jak sezona u jednotlivých týmů vypadala, či kdo už má naplánovanou letní přípravu, tak co na hráče čeká…

Slavojácká fotbalová školička

Hlavní trenér: Zdeněk Vitoušek, asistent: František Benhák
Soutěž: bez soutěže

V úterý 18. června jsme s našimi benjamínky ukončili jarní sezonu společného fungování dokopnou. Než se tak stalo, trénovali jsme každé pondělí na ledenickém hřišti. Když nepřálo počasí, dokázali jsme si domluvit i tréninky v jiné dny a dokonce jsme sehráli jedno přátelské utkání proti vrstevníkům z Třeboně. Scházeli jsme se v hojném počtu a holky i kluci pokračovali v učení se základům fotbalu. Bude to chvilku trvat, než se jim dostanou základy fotbalu pod kůži, ale od toho se přeci scházíme na hřišti, což budou praktikovat i v následujícím období pod vedením nových trenérů. Přejeme společně s Fandou Benháků holkám, klukům hodně sportovních úspěchů, zdraví a rodičům jen radost z posunu jejich dětiček. Od nové sezóny přecházím o kategorii výše a nové trenérské dvojici, sourozencům Papouškových, přeji hodně úspěchů s malými nadějemi ledenického fotbalu.

Mladší přípravka

Hlavní trenér: Michal Heřman, asistenti: Petr Sluka, Petr Salák, Radomír Kučera

Soutěž: Okresní přebor, turnaje

Máme za sebou náročnou, ale velmi krásnou sezonu. I přesto, že většina týmu je mladší než byl v soutěži dorazový ročník, tak jsme z dvaadvaceti zápasů uhráli pět výher a dvě remízy. V tabulce jsme oproti loňsku poskočili o něco výše. Jelikož máme v této kategorii velké množství dětí, odehráli jsme kromě soutěže i 11 turnajů po okolí a v celkové sezonní bilanci všech zápasů máme kladnou statistiku 398 vstřelených gólů proti 391 inkasovaných. Kromě těchto všech zápasů jsme několikrát sehráli i přípravné duely s Borovany nebo Třeboní.  Všechny děti musíme za trenérský tým obrovsky pochválit, protože jejich progres je velký a těšíme se, co nám ukáží v nové sezoně. Pár kluků od nás bohužel odchází, jelikož věkově už musí přejít do starší přípravky, věříme, že jsou dostatečně připraveni, aby tento přechod zvládli. Budeme je i nadále sledovat a pokud vše dopadne podle plánu, tak se s nimi opět potkáme v sezoně 2025/2026. Jmenovitě jde o Robíka Šťastného, Martínka Teráze, Jindřiška Feitla, Matyho Kesla a Páťu Majera. V sezoně jsme kromě zápasů a turnajů pro děti zorganizovali i plno dalších aktivit. Měli jsme třídenní podzimní i jarní soustředění, rodičovské bruslení na rybníku Parčák, speciální atletické tréninky a trénink pod Grassroots trenérem, brankářské tréninky, dvakrát jsme vyrazili na hokejový Motor, měli jsme různé teambuildingové akce s opékáním buřtů a navštívili jsme i kvalifikační zápas české reprezentace U21. Na jaře jsme zavedli interní novinku, kdy se snažíme natáčet zápasy a s dětmi v případě možnosti udělat i drobný videorozbor. Děkuji všem kolegům, dětem, rodičům, sponzorům, správci areálu a vedení městyse za podporu. Letní přípravu máme naplánovanou, vyplní ji pobytové soustředění, čtyři zápasy a další teambuildingová akce s rodiči. Do sezony 2024/2025 vstoupíme se dvěma týmy, aby si všichni dostatečně zahráli. Kvůli tomu dojde i na rozšíření trenérského týmu o Zdeňka Vitouška a Adama Kadlečka. K tomu ale vydáme na webu později sólo zprávu. Zdeňka pak u nejmenších dětí ve Slavojácké fotbalové školičce nahradí sourozenecká dvojice Matěj Papoušek a Markéta Papoušková. Spolu s kolegy přejeme všem pěkné léto. (mh)

Mladší žáci

Hlavní trenér: Stanislav Brůha, asistent: Petr Marek

Soutěž: Okresní přebor

Druhá část fotbalové sezony začala pečlivou zimní přípravou. Scházeli jsme se třikrát týdně na různých místech. V úterý jsme se snažili využívat hřiště nebo UMT v Ledenicích, čtvrtky jsme tradičně jezdili na UMT do Borovan a v neděli jsme využívali hřiště v Ledenicích nebo při nepříznivém počasí jsme chodili do Sokolovny, kde jsme dělali kruhové tréninky nebo hráli florbal. Jelikož nám letos zimní počasí přálo, tak jsme několikrát využili i ledovou plochu na místních rybnících. Ačkoliv jsme zimní přípravu absolvovali s velkou účastí, tak nám oproti jiným týmům stále chybí chuť do hry, dravost a základní fotbalové dovednosti jako jsou přihrávky, zpracování či hra hlavou. Každý trénink i každý zápas je úplně jiný a záleží na rozpoložení v daný moment každého hráče. Někdy by se kluci na tréninku či zápase bojovností roztrhali a jindy je to unavené, nudné plácání. Toho si všimli i někteří fanoušci, kteří se byli podívat na několika našich zápasech. Za celou sezonu jsme získali pouze 5 bodů (jedna výhra a dvě remízy) a celkově jsme skončili na posledním místě. I přesto, že jsme vícekrát neochutnali pocit vítězství, tak slýcháváme od rodičů, fanoušků a i dokonce od soupeřů pochvaly za velký posun oproti předchozí sezoně. Věřím, že pokud budeme i další rok makat a nepolevovat, tak se úspěchy brzy dostaví. Nyní nás čeká dokopná, na kterou se všichni moc těšíme a užijeme si ji nejen mezi sebou, ale i se sourozenci a rodiči. Ročník 2024/2025 odstartujeme přípravou v Ledenicích koncem července. Trénovat budeme 2x až 3x týdně a před mistrovskou sezonou sehrajeme i nějaká přátelská utkání. Tímto bych chtěl popřát dětem, rodičům a všem přátelům, ať si užijí krásné prázdniny. (sb)

Dorost

Trenéři: Petr Králík, Stanislav Jindra

Soutěž: Okresní přebor

Dorostenci v jarní části odehráli celkem 11 soutěžních utkání se skóre 16:45. Celkem jsme vyhráli dvě utkání, uhráli jednu remízu a 8 proher. Nezní to nějak oslnivě, ale je třeba zohlednit stav týmu. Vzhledem k tomu, že větší část dorostenců tvoří borci z kategorie starších žáků, nelze klukům cokoliv vyčítat. Musím uznat, že všechny zápasy byly odehrány v maximálním nasazením a klukům za to děkuji. Nejlepší jarní zápas kluci odehráli doma proti Lišovu, kdy jsme sice jen remizovali 1:1, ale předvedená hra byla nejlepší z celé sezony. Pak bych ještě vyzdvihl místní derby, kdy jsme jednoznačně nepustili soupeře za půlící čáru a kluci z Borovan si domů od nás odvezli výsledek 10:0. Ještě, že to měli domu jen takový kousek… Nakonec bych chtěl klukům poděkovat a popřát jim hodně úspěchů nejenom ve fotbalovém světě. Tým dorostu opouštím a přeji klukům, aby se jim v následujících sezonách dařilo. (pk)

Muži

Hlavní trenér: Petr Volák, asistent: Josef Mařík

Soutěž: I. B třída, skupina A

Milí hráči, fanoušci a podporovatelé TJ Slavoj Ledenice, dovolte mi, abych zhodnotil uplynulou fotbalovou sezonu. Skončili jsme na třetím místě v I. B třídě, což je pro náš tým obrovský úspěch. Na začátku sezony jsme si dali za cíl hrát dobrý fotbal a bojovat o každé vítězství. A to se nám povedlo na výbornou. Chtěl bych především poděkovat hráčům za jejich obětavost, tvrdou práci a týmového ducha. Každý z vás přispěl k tomuto úspěchu a ukázali jste, že Slavoj Ledenice patří mezi nejlepší týmy v soutěži. Velké díky patří také našim fanouškům, kteří nás podporovali na každém zápase, doma i venku. Vaše podpora je pro nás nesmírně důležitá a bez vás bychom to nezvládli. Zvláštní poděkování patří starostovi obce Ledenice za jeho neustálou podporu a pomoc. Dále bych velmi rád poděkoval Františkovi Švaňovi za jeho práci pro tým. Díky všem za skvělou sezonu. Těším se na další ročník, kde budeme pokračovat v naší cestě za dalšími úspěchy. (pv)

Joudové – stará garda

Předseda: Miloslav Tichý, organizátor: Jaroslav Čech

Soutěž: Bez soutěže

V roce 2024 jsme úspěšně rozjeli 17. ročník existence spolku Joudové. I přes zimu se nám podařilo pravidelně sportovat 2x v týdnu v sokolovně, na což jsme navázali na jaře přechodem ven. Bohužel se nám nevyhýbají zranění, takže máme slabší týdny, kdy se nás sejde maximálně 10. Na léto chystáme navíc cyklovýjezd a také na září tradiční nohejbalový turnaj. Pokud má někdo zájem si s námi pravidelně zahrát fotbálek, není problém. Ven chodíme středy a neděle od 17:00, stačí tedy rovnou přijít. (jč)


Kategorie bez hodnocení:
Starší přípravka

Trenéři: Miroslav Strouha, Pavel Krofika
Soutěž: Okresní přebor

Starší žáci

Hlavní trenér: Martin Štěch
Soutěž: Okresní přebor

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022