18. ročník – poprvé na tartanu

Dětská olympiáda slavila letos 18. narozeniny. Již tradičně se konala druhou zářijovou neděli v ledenickém sportovním areálu. Děti soutěžily ve sportovním víceboji a jako vždy si mohly vyzkoušet běh, skok do dálky, skoky v pytlích, hod gumákem, hod na basketbalový koš, válečky a střílení na hokejovou branku. Soutěžilo se v 5 kategoriích dle věku a zvlášť chlapci a zvlášť děvčata.

Letos bylo ale přece jen něco jiné a nové. Poprvé si děti mohly vyzkoušet nový tartanový ovál. Běhaly na krásném, měkkém a hlavně čistém povrchu. To se to běželo! Bez prachu a s čistými botami. Nádhera! Kvůli rekonstrukci oválu se loňský ročník neuskutečnil, ale čekání stálo za to!

Účast nebyla sice tak hojná jako v jiných letech, ale vzhledem k okolnostem a aktuálnímu dění nemůžeme být nespokojeni. Počasí nám opět přálo a děti bojovaly jako lvi. Není se čemu divit. Čekaly na ně krásné ceny, medaile a diplomy. Ti, kteří se neumístili do 5. místa, si odnesli sladkou cenu útěchy. Odměnou pro všechny hladovce bylo malé občerstvení v podobě pikadoru.

Samozřejmě nechyběli ani fanoušci z řad rodičů, babiček a dědečků, kteří povzbuzovali a fandili. To ke sportu přece patří! Nálada byla skvělá a vše proběhlo ve sportovním duchu fair play, ve zdraví a bez zranění. Určitě se sluší poděkovat všem, kteří pomáhali s přípravou a organizací – díky všem!