19. ročník – víceboj, hod, válečky, střelba, skoky, běhy

V neděli 12. září se jako již tradičně druhou zářijovou neděli konala na hřišti v Ledenicích dětská olympiáda. Letos byl obzvlášť povedený ročník – zúčastnilo se 101 dětí!!

Soutěžilo se ve sportovním víceboji – hod gumákem, hod na basketbalový koš, válečky, skok do dálky, skoky v pytlích, krátký a dlouhý běh a střelba hokejkou na branku. Holky a kluci měli každý svoji kategorii dle věku.

Děti závodily, soutěžily a bojovaly o každý bod, gól a vteřinu. Vždyť odměnou byly medaile, diplomy a krásné ceny. Těm, kteří se neumístili do 5. místa, byla odměnou alespoň drobná sladkost.

Po celou dobu bylo nádherné slunečné počasí. Pro povzbuzení hrála z reproduktoru atraktivní hudba se sportovní tématikou.

Samozřejmě nechyběli a fandili rodiče, babičky a dědečkové, sourozenci i ostatní příbuzní. Děti si opravdu užívaly atmosféru, jaká ke sportu patří a s heslem “ Když nemůžeš, tak přidej víc „, „makaly jak o život „. Dětem jistě udělal radost i kejklíř Slávek, při jehož vystoupení si odpočinuly sedíc na tartanové ploše s pitím a pikadorem.

Bylo to krásné odpoledne plné sportovních momentů a zážitků.

Akci podpořili Městys Ledenice, MŠMT a Marius Pedersen. Je třeba také říci, že naše dětská olympiáda je jedna z mála akcí, kterou finančně podpořila i Česká unie sportu. Jejich zástupci se dokonce letos přijeli podívat a byli olympiádou nadšeni. A to je pochvala pro všechny!

Děkujeme Hospůdce na hřišti, která takový nápor skvěle zvládla.

Největší dík patří všem zúčastněným dětem! Těšíme se na příští – jubilejní 20. ročník.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022