Čermák po Studené: Domácí nebyli o tolik lepší, jen využili své šance

První zápas nové sezony se fotbalistům TJ Slavoj Ledenice nepovedl. Na hřišti FK Studená prohrál Slavoj vysoko 0:6. V základní sestavě se objevili i tři letní posily a na pozici pravého obránce odehrál celý zápas Jakub Čermák.

Ledenice jely do Studené bez šesti hráčů základní sestavy a na hřišti to bylo znát. Hlavně v přechodové a finální fázi. „Na to se ale vymlouvat nebudeme. Přijeli jsme si jednoznačně pro jiný výsledek a musíme se z toho do dalších zápasů poučit,“ uvedl po zápase Jakub Čermák, který spolu s Janem Štrosserem a Ondřejem Švarcem poprvé oblékl v soutěžním utkání ledenický dres.

Čermák odehrál celý zápas na pozici pravého obránce, kde musel čelit rychlým domácím útokům. K tomu se ale nebál přidávat i ofenzivní výpady. „Po fyzické stránce jsem to zvládl dobře. Fotbalově a chováním v určitých situacích je ale stále co zlepšit,“ říká dále Čermák. „Trenér chce, abychom se jednotlivě prolínali, takže je mi jedno, jestli hraju obránce nebo záložníka.“

V kabině se podle jeho slov už se všemi spoluhráči během letní přípravy sžil a rozumí si. „Nyní už jen musíme věci z tréninku dostat do zápasu ve prospěch týmu. Studená nebyla ve hře lepší, ale využili své šance a tím je výsledek takový.“

Druhé kolo I. B třídy (sk. D) zavede hráče Ledenic na hřiště Lomnice nad Lužnicí, kde se dá očekávat hodně běhavý fotbal. „Musíme se vyvarovat chyb. Věřím, že už pár kluků bude k dispozici a odehrajeme lepší zápas,“ dodal Čermák.

 

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022