Děti ze školičky a přípravky absolvovaly trénink pod OFS

Velké zpestření čekalo ve čtvrtek 16. května na kluky a holky ze Slavojácké fotbalové školičky a mladší přípravky. Do Ledenic zavítal Grassroots trenér mládeže FAČR Václav Míka, který ve dvou a půl hodinovém bloku vedl dva tréninky.

Jako první měli hodinový blok kluci ze Slavojácké fotbalové školičky, tedy děti ve věku do šesti až sedmi let. Po nich nastoupili na hřiště na devadesátiminutový blok kluci a holky z mladší přípravky.

„Samozřejmě mohlo být ještě hůře, ale ještě lepší pocit tréninku nám pokazilo počasí. Silný vítr místy komplikoval jak samotnou hru, tak i předávání instrukcí. I přes tyto podmínky jsme se sešli v hojném počtu a byli jsme zvědaví na odlišný způsob tréninku. Všech patnáct fotbalistů bylo od začátku až do konce zataženo do zajímavých cvičení ve vysoké intenzitě – všechny se odehrávali s míčem, což přesně odpovídalo i naší filozofii. Nakonec si kluci ve dvojicích zahráli i jejich milovaný fotbálek – a to formou utkání v několika ligách, kde postupovali podle svých výkonů do lepší či horší soutěže. Pro nás trenéry bylo poučné získat nové poznatky jak o typech cvičení, tak i informace o vývoji fotbalistů ve věku okolo 8 až 10 let. Pro zajímavost třeba i o tom, že se dětem v tomto věku netvoří laktát jako u dospělých, a proto jsou jako motorové myši a nemusí skoro odpočívat (úsměv). Trenér Václav Míka zároveň pochválil Slavoj za obsazení všech dětských kategorií a označil to za úkaz. Zkrátka se to moc nikde ve vesnickém fotbalu nevidí. Díky trenére, přijeďte nás opět potrénovat. Budeme se všichni těšit,“ řekl za trenérský tým Ledenic Petr Sluka.

 

 

 

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022