FOTO: Atletický trénink zpestřil přípravu kategorie U9. Následuje trénink pod OFS

Týden plný netradičních aktivit má kategorie U9. Po utkání s Boršovem absolvovali kluci a holky první atletický trénink pod vedením medailistky ze světového šampionátu v požárním sportu.

Téměř dvacet dětí z kategorie mladší přípravky má za sebou první trénink speciálně zaměřený na atletiku. Celkem na všechny čekají čtyři bloky těchto tréninků, poslední bude v červnu. Tréninky vede zkušená všestranná sportovkyně Lenka Šestáková, medailistka z mistrovství světa v požárním sportu z roku 2019.

„Chtěli jsme pro kluky a holky změnu, jelikož cítíme, že náročnější fotbalové tréninky trochu maří koordinační a pohybové schopnosti. Nechceme, abychom se zastavili na tom, že děti nakonec nebudou správně umět využívat své pohybové možnosti a balon jim nakonec bude na obtíž. Proto jsme velmi rádi, že Lenka souhlasila a připojila se na pár týdnů k našemu týmu. Děti dostanou nový impulz a odnesou si zajímavé zkušenosti, které od nás tolik nemají. Moc jí za to děkujeme a těšíme se na spolupráci, kterou jsme rozjeli úvodním tréninkem na domácím tartanu,“ řekli po prvním tréninku trenéři.

Na děti čekala na prvním tréninku atletická abeceda, lehké běhy, sprinty, starty a týmové závody. „Trénink byl veden velmi pěknou a zábavnou formou, a i když děti občas pozlobily, všechny si to užily a pár se nás po konci ptalo, kdy zase budou mít další tento trénink. To je pěkná zpětná vazba, že to má smysl. Příště na ně bude čekat mimo jiné cvičení se žebříkem,“ dodali dále trenéři.

Hned následující den čeká na tým další netradiční trénink. Do Ledenic zavítá ve čtvrtek Grassroots trenér mládeže FAČR Václav Míka, který povede jednohodinový trénink pro Slavojáckou fotbalovou školičku a po něm i devadesátiminutový blok pro mladší přípravku. „Půjde o další zpestření nejen pro kluky a holky, ale i pro nás trenéry. Těšíme se na to.“

 

 

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022