Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

Do Ledenic by mohly přijít ještě dvě posily. Ve hře je i odchod Svobody

Kádr fotbalistů TJ Slavoj Ledenice stále není uzavřen a týden před startem letní přípravy finalizují pohyby v kádru. Aktuální seznam čítá včetně plánovaných posil 24 jmen. „Do startu přípravy chceme mít jasno,“ říká předseda klubu Zdeněk Vitoušek.

Do nové sezony v krajské I. B třídě nastoupí TJ Slavoj Ledenice v obměněném kádru. Po posledním zápase se s týmem a aktivní kariérou definitivně rozloučil ofenzivní záložník Michal Bez a ze zdravotních důvodů bude k dispozici jen v případě nutnosti obránce David Fyrbach. Trenér naopak na pár zápasů počítá s brankářem Filipem Mičanem, který jinak chybí kvůli pracovnímu vytížení.

„Michalovi a Davidovi se sluší poděkovat za jejich dlouholeté služby. Oba si v Ledenicích odehráli své, a pokud přijdou jako diváci, vždycky je rádi na zápasech přivítáme,“ vyzdvihl jejich dlouholeté působení ve Slavoji jeho předseda Zdeněk Vitoušek.

Na startu přípravy, která je naplánovaný na čtvrtek 18. července, se budou hlásit i nováčci týmu. „Administrativně máme hotové přestupy Jana Štrossera, Ondřeje Švarce a Jakuba Čermáka. Jen detaily zbývají k dořešení jednoho přestupu z Rakouska a nově řešíme ještě jednoho mladého hráče, který by se k nám mohl po pár letech vrátit,“ dodal dále Vitoušek.

A nemusí jít o poslední nové tváře v kabině Ledenic. V jednání je ještě test dvou hráčů, které by nejdříve chtěl na tréninku vidět trenér Stanislav Jindra. „Máme jen dva odchody. Není jich tolik a už tedy nepotřebujeme nutně posilovat. Se současným kádrem jsme spokojeni. Pokud by u nás chtěli působit další hráči, chceme je nejdříve vidět na tréninku,“ řekl trenér s tím, že věří v dobrou docházku na letní přípravě.

Do ní nenastoupí mladý křídelník Viktor Svoboda, který věkově patří poslední rok do dorostenecké kategorie. „Sám za námi přišel s tím, že má zájem odejít hrát divizi dorostu do SKP České Budějovice. Rádi bychom mu vyhověli, protože mu to může pomoci v dalším rozvoji,“ řekl dále Jindra. „V červenci tam začne přípravu a po jejich soustředění se spojíme a domluvíme, jestli tam na rok odejde.“

Kvůli rekonstrukci ledenického sportovního areálu čeká Slavoj v první polovině sezony náhradní řešení, které je také před finální dohodou. „Program na celý podzim už máme skoro kompletní. Ještě to musíme ale administrativně dořešit. Věřím, že příští týden dokážeme prozradit více,“ doplnil vedoucí týmu Michal Hladík.

Pokud se stihnou dořešit všechny administrativní náležitosti, nastoupí do přípravy Slavoje tři brankáři a 21 hráčů do pole.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022