FOTO: Ledenický minivolejbal v akci

Naši nejmladší volejbalisté a volejbalistky opět vyrazili dne 24. března 2024 na oblastní kolo MINIVOLEJBALU JIHOČESKÉHO KRAJE do haly TJ Lokomotiva v Českých Budějovicích. Vzhledem k ostatním aktivitám a nemocem našich svěřenců jsme vypravili jen dvě družstva ve žlutém minivolejbale (přehazovaná), jedno družstvo v oranžovém (neplynulá hra) a jedno družstvo červených (plynulá prstová hra).

Hrálo se na patnácti minikurtech 28 kol, ale děti se neztratily a vždy věděly, na kterém kurtu a v jakém kole mají nastoupit. I tohle je skvělá průprava do života, jelikož se zde učí zodpovědnosti vůči ostatním. Kde jinde se naučí podat ruku soupeři, který je porazil, a ještě poděkovat za pěknou hru.

Jeden tým žlutých reprezentovali další nováčci Natálka Hrušková, Verča Průková a Adrianka Beníšek. Druhý tým byl o jeden turnaj zkušenější, a to Kuba Kučera, Natálka Králíková a Eliška Plevová. Všichni bojovali do posledních minut, vzájemně se podporovali a prožívali spolu každé malé vítězství. Poslední ve svých skupinách nebyli.

Za oranžové poprvé startovaly Johanka Jaloševská, Kristýnka Kroupová a zkušená Gabča Heřmanová. Děvčata se nebála a zodpovědně využívala to, co se poctivě na tréninku naučila. Za tento přístup získala zasloužené páté místo z osmi ve své skupině.

V kategorii červený minivolejbal si Terezka Lišková a Alenka Štěchová užily krásnou hru prstů.  Je to i fyzicky náročné, veškeré odbití lze jen prsty, ale je to ten nejlepší základ pro trojkové a šestkové hry.  Sice skončily na čtvrtém místě z osmi ve své skupině, ale opět bylo vidět, že naši svěřenci vynikají skvělou technikou.

Aby to starším nebylo líto, tak jsme se rozhodli uspořádat přátelské zápasy v rámci tréninku. První se konal ve čtvrtek 4. 4. 2024 od 17.00, kam byl pozvaný klub TJ Sokol Křemže. Přivezli si dvě družstva trojic, my jsme složili tři družstva trojic a vzájemně soutěžili každý s každým. Celkově vyhrála Křemže, ale nám šlo o zkušenosti, což naplnilo očekávání. Vždyť skoro polovina našich hráčů trénuje půl roku a atmosféru turnajů ještě nezažila.

A aby toho nebylo málo, tak hned další čtvrtek 11.4.2024 dorazil klub Spartak Trhové Sviny na očekávaný a obávaný první zápas v šestkovém volejbale.  Všichni si to užili, i když jsme zůstali poraženi. Zase se ukázalo, co je nutno na tréninku vylepšit, například podání. Velmi oceňujeme vysoké nasazení a chuť do hry.

Doufám, že se ještě nějakých turnajů a zápasů zúčastníme, záleží hodně na rodičích, kterým děkujeme za dosavadní podporu, zajišťování dopravy a fandění na letošních turnajích. Další poděkování patří mým už spolutrenérkám Jarce a Marcele Švaňovým a Haničce Strakové, té navíc za pomoc na turnajích.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022