Je to zážitek na celý život, říká po zavádění reprezentace Míra Zajíček

Velkou fotbalovou událost zažil v pondělí 10. června devítiletý Miroslav Zajíček z TJ Slavoj Ledenice. Zaváděl hráče do reprezentační generálky před mistrovstvím Evropy.

Zápas mezi Českou republikou a Severní Makedonií se odehrál v nové Malšovické Aréně v Hradci Králové, kam reprezentace zamířila historicky vůbec poprvé. A historický milník to byl i pro ledenického hráče ze starší přípravky, který se kromě tribuny dostal i na samotné hřiště.

„Soutěž o zavádění probíhala přes Radio Penny a mamka měla to štěstí, že se svým pokusem zavolat uspěla, zodpověděla otázky a vyhrála,“ říká devítiletý Míra. „Byla to jedním slovem paráda. Měl jsem obrovskou radost a když jsem se to dozvěděl, bylo ráno a nechtělo se mi ani jít do školy.“

V den zápasu po příjezdu na stadion dostaly děti možnost vybrat si dres a podle toho zavádět buď domácí, nebo soupeřovo reprezentaci. „Chtěl jsem mít na sobě český dres, tak jsem zaváděl hráče soupeře. Bohužel jméno Makedonce, kterého jsem doprovodil, ale nevím (šlo o devětadvacetiletého obránce Gjoka Zajkova z rumunského klubu Univ. Craiova, který se pro novou sezonu probojoval do Konferenční ligy – pozn. autora). S českými hráči jsem si ale mohl dát aspoň placáka.“

A co byl pro Míru největší zážitek? „Samotní hráči a moment, kdy jsme šli na hřiště. Češi se s námi normálně bavili. Já jsem si řekl pár vět s kapitánem Součkem a Lingrem. Prostě je to zážitek na celý život.“


Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022