Ledenice nepřihlásily B-tým. V okrese končí po 8 letech

Fotbalisté TJ Slavoj Ledenice vstoupí do nové sezony 2018/2019 pouze s jedním dospělým mužstvem. Po rozhodnutí hráčů a vedení končí své fungování v okrese B-tým. O mužstvu hovoří kapitán béčka Petr Králík.

Vzpomeňte na začátky B-týmu…
U samotného vzniku byly dva základní kameny. Tehdejší předseda Slavoje pan Václav Fabián a troufnu si tvrdit ukřičený Petr Salák, který pochází z Kamenné. Mimochodem právě Kamenná je jeden z mála týmů, který mi z nižších soutěží opravdu k srdci nepřirostl. Stejně tak Vrábče. Ale zpět k začátkům… tehdejší čtvrtou třídu jsme přihlásili a hráli s mančaftem, který byl z místních amatérů. Pro některé z nich to byly opravdu první fotbalové krůčky.

Měli jste konkrétní cíle?
Neměli. Vzhledem ke složení týmu se ani cíle nedávaly. Spíš jsme se chtěli scházet, abychom si mohli společně zahrát a okusit čtvrtou třídu.

Můžete vypíchnout největší úspěch týmu?
Na začátku to bylo sehnání trenéra, který si nás vzal na starosti a dokázal do nás něco dostat.  Postupem času a pod vedení několika trenérů dostala občas naše hra i nějaký systém. Plusem bylo i zapojení místních zkušenějších kluků, kteří hře dali směr a kvalitu. Druhý úspěch byl postup ze čtvrté do třetí třídy. Pro všechny kluky to byla pěkná sezona ve skvělé partě. Než došlo ke zrušení čtvrté třídy, podařilo se vyšší soutěž vždy udržet.

Uplynulá sezona se ale týmu až tolik nepovedla. Proč?
Poslední sezona byla již na hraně. Sice jsme odehráli pár krásných zápasů, zejména když nám pomohli kluci z áčka, ale také byly zápasy s 11 lidmi a na lajně nám musel mávat zástupce soupeře. Hrálo se bez trenéra, vedení a zázemí… k takovému týmu prostě nikoho neseženete a o vše jsme se museli starat sami hráči. Ve výsledku pak došlo třeba i k tomu, že jsme vyndavali dresy z pračky týden po praní. Měli jsme toho už všichni na konci sezony dost a vyhodnotili si, že bude lepší tým do nového ročníku nepřihlásit.

Nebyla varianta sehnat nové hráče a ještě to zkusit?
Ne. Mladí na fotbal v současné době nejdou a kluci, co by v Ledenicích mohli fotbal ještě hrát, chodí raději na antuku… Nechtěli jsme jít do rizika, že tým se během sezony rozpadne a soutěž nedohrajeme. Jak jsem zmínil, už na konci uplynulé sezony jsme hráli zápasy v 11 lidech. Proto jsme se rozhodli již nepokračovat.

Bude někdo z B-týmu pokračovat u A-týmu? Konec vyhlásil i Tomáš Lamáček, který historicky patří mezi nejlepší hráče Ledenic.
Nemohu mluvit za kluky, ale myslím si, že z mančaftu nikdo pokračovat nebude. Alespoň ne v Ledenicích. Někteří už mají věk na fotbalový odpočinek a ostatním se asi nebude chtít jezdit někam jinam. Možná půjde maximálně o jednu, dvě výjimky. Jeden z našich brankářů by se v nové sezoně mohl představit v dresu jednoho našeho soupeře z Českobudějovicka.

Chcete z týmu někoho vypíchnout?
Jednotlivě ne. Poděkování si zaslouží všichni hráči a funkcionáři, kteří se za osm let u týmu vystřídali. Díky super partě jsme zažili plno roků zábavy. Třeba jednou budeme hrát nějakou soutěž starších pánů, ale nyní jsme rádi, že jsme dohráli poslední soutěžní ročník.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022