Mladší přípravka zakončila letní přípravu a sezonu zahájí na Dobré Vodě

Konec prázdnin = začátek mistrovské části fotbalové sezony. Nejmenší soutěžní kategorie zahájí svou další sezonu již ve středu.

V minulé sezoně nabouralo letní přípravu (nejen) mladší přípravce špatné počasí a podmáčené hřiště, se kterým týmy bojovaly po celý podzim. Letošní letní příprava byla naopak ovlivněna vysokými teplotami. „Vše jsme ale dokázali vždy přizpůsobit a děti jsme na hřišti měli. S tréninkovými cykly jsme spokojeni,“ řekl za trenérský tým Petr Sluka.

Během srpna se tým sešel k pěti tréninkovým blokům a měl sehrát dva přípravné zápasy a jeden turnaj. „Ve Zlivi jsme měli v neděli 27. srpna hrát sedm zápasů. Jelikož ale počasí nepřálo a bylo velmi deštivo, tak jsme se s pořadateli domluvili na úpravě programu. Celkem jsme tedy sehráli čtyři zápasy, což bylo pro děti dostatečné.“

Na turnaji Slavoj nejprve v základní skupině prohrál po vyrovnaném průběhu s TJ Mokré 0:2, následně porazil SK Čtyři Dvory 4:1 a prohrál s českobudějovickou Lokomotivou 0:6. V souboji o celkové umístění pak nestačil na domácí SK Zliv, kde prohrál vysoko 0:12. Ve Zlivi hráli Pejša, Kouba, Zajíček, Heřman, M. Kučera, J. Kučera, Šimek, Kesl, Feitl, Fríd.

„Kluky jsme za zápasy v základní skupině chválili. S Mokrým to bylo poměrně vyrovnané, i když sportovně musíme přiznat, že soupeř měl více šancí než my. Hodně nás podržel David Pejša v brance. Na druhou stranu jsme měli i smůlu, jelikož několik střel od Matyho Kučery nebo Davida Kouby bylo gólových, ale i soupeřův brankář ukázal své kvality. Proti Čtyráku to byl další naprosto vyrovnaný zápas, který jsme museli navíc otáčet. To se povedlo díky hattricku Matyho Šimka a gólu Domíka Heřmana, který se krásně trefil z přímého kopu, kdy prostřelil zeď i brankáře. Další dva zápasy už nám tolik nevyšly. Lokomotiva byla tělesně mnohem vyspělejší a těžko jsme se dostávali do šancí. Dva, tři góly jsme ale dát mohli. A v závěrečném souboji dvou třetích týmů ve svých skupinách jsme už bohužel fyzicky vůbec nestačili. Zliv vyhrála zcela jasně. Na turnaj jsme jeli s cílem vyzkoušet si několik nových věcí a z tohoto pohledu jsme maximálně s výkony kluků spokojeni,“ zhodnotil jednotlivé zápasy Sluka.

V pátek před turnajem se Slavoj doma utkal v přátelském duchu s partnerskými FK Borovany. A po pro rodiče i trenéry velmi pěkném průběhu skončil zápas po přestřelce 15:8. Hrálo se na čtvrtiny po 12 minutách. V nových dresech Ledenic vyběhli do zápasu Heřman (1 gól), Pejša (1), Šťastný, Lipták, Feitl (1), Zajíček, Kouba (3), Kesl (1), Fríd (1), Janouchová, Šimek (5), Hruška (1) a M. Kučera (1). „Tento zápas jednoznačně splnil očekávání obou týmů. Hrálo se v příjemné atmosféře a oba týmy daly hodně gólů. V úterý 29. srpna mělo dojít k odvetě v Borovanech, vzhledem k počasí a náročnému turnaji v dešti jsme se ale domluvili, že si zahrajeme jindy, jelikož nás i Borovany čeká již ve středu první mistrovské utkání,“ řekl na závěr Sluka.

Na Dobré Vodě se Slavoj představí ve středu 30. srpna od 16:30.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022