OHLAS: A-tým Slavoje vyhrál po čtyřech gólech Maxy i ve Chvalšinách. V dalším kole hraje šlágr na půdě lídra

TJ Slavoj Ledenice pokračuje v jarní jízdě a má po čtyřech kolech 12 bodů. Ve Chvalšinách vyhrál 4:2.

Co k utkání řekl trenér Petr Volák?

„Po velikonočním šestibodovém víkendu nás tentokrát čekal venkovní zápas Chvalšinách. Situace před samotným počátkem zápasu nebyla vůbec jednoduchá, pro nepřízeň počasí a stavu hřišť se již od pátku rušilo jedno utkání za druhým napříč celou soutěží. Až v sobotním poledni se rozhodlo o způsobilosti jediných dvou. Naštěstí bylo jedno z nich to chvalšinské.

Ač jsou Chvalšiny soupeřem z druhé poloviny tabulky, dokázali nás na své domácí půdě pořádně pozlobit. S ohledem na situaci, co se týče počasí, tak i s ohledem na zdravotní indispozice mnoha z hráčů, do zápasu jsme nenastoupili se správným nasazením a soustředěním.

První polovina utkání se odvíjela rozpačitě. Již ve 4. minutě byl na nás nařízený pokutový kop poté, co Marek Dudáček zatáhl za záchranou brzdu a fauloval ve vápně. Naštěstí jsme tuto soupeřovo velkou šanci přežili, jejich kopající brankář penaltu neproměnil a trefil jen tyč. Tato soupeřovo rychlá akce nás mírně rozhodila a až do 39. minuty jsme převážně bránili. Do vedení jsme šli ve 40. minutě po výborné průnikové přihrávce Martina Pytlíka, který procedil míč chvalšinskou obranou na Tomáše Maxu a ten bravurně skóroval.

V kabině jsme o poločase dosavadní hru probrali a pobavili se nad dalším průběhem utkání. Do druhé půle jsme vstoupili nabuzeni a s očekáváním, že bude soupeř chtít stav a celé utkání korigovat a ovládat. Tak se také stalo a hned ve 46. minutě jsme inkasovali gól. Tento jejich rychlý vstup do druhé poloviny zápasu nás nejen zaskočil, ale také naštěstí nabudil. Ač nebyl terén hřiště nejvhodnější pro náš styl hry, náš výkon se zvedl a konečně jsme začali ovládat probíhající hru.

V 61. minutě po tlaku na soupeřovu bránu zvýšil vedení znovu Tomáš Maxa, který se trefil následně i z penalty v 72. minutě po faulu na jeho osobu. Mezitím domácí ještě dokázali snížit, na což reagovali dalším gólem v 77. minutě – 2:3. Závěrečné drama utnul znovu Tomáš Maxa, který definitivně rozhodl v 87. minutě. Značně vysílený následně odešel za potlesku vystřídat. Patří mu velká gratulace a poděkování za čtyři góly. Samozřejmě velké díky patří i celému týmu za bojovnost a za příkladné nasazení, v mnoha případech i se zdravotními indispozicemi. Poslední poděkování patří i fanouškům, kteří nás přijeli do Chvalšin podpořit.“
Ledenice zápas odehrály v sestavě: Cempírek – Babka, Dudáček, Bednář, Kubec, Čermák, Trnka, Čouza, Maxa, Pytlík, Havrda. Střídali: Hinterhölz, Bicera, Mařík.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022