OHLAS: Muži o Velikonocích potvrdili vzestup. Vyhráli oba zápasy

Tři jarní kola = 9 bodů. A-tým TJ Slavoj Ledenice má povedený vstup do jara, který potvrdil o Velikonocích. V pátek nejprve vyhráli muži na půdě Frymburku 2:0, stejným výsledkem následně porazili doma Boršov nad Vltavou.

„Máme za sebou náročný víkend, ve kterém nás čekala kromě plánovaného kola i dohrávka odloženého zápasu s Frymburkem. V tomto utkání nám nehrál do karet fakt, že byl prodloužený velikonoční víkend, a tudíž jsme se museli vypořádat s absencí pár hráčů, kteří již měli naplánované rodinné aktivity a povinnosti. I přes tyto nesnáze se utkání podařilo, a proto musím pochválit celý tým za zodpovědný přístup a potvrzení role favorita. Průběh utkání nebyl ale zcela jednoznačný. V 8. minutě proměnil nařízený pokutový kop za ruku ve vápně Tomáš Maxa. Do 30. minuty byla hra v naší režii a kdybychom dokázali proměnit veškeré šance, mohl být stav 0:3. Naštěstí i přes to, že jsme mírně polevili, nedokázali se frymburští hráči prosadil a poločas skončil 0:1. V kabině jsme probrali většinu herních situací a do druhého poločasu nastoupili ve stávající sestavě. Ve 49. minutě si připsal dorážkou další gól Václav Hinterhölz a zajistil tak našemu týmu gólovou pojistku. Soupeř se nechtěl vzdát a sem tam vystrkoval růžky. V 64. minutě na nás nařídil sudí penaltu poté, kdy se podařil soupeři průnik a byl ve vápně faulován. Ovšem v bráně byl bezchybný Matyáš Cempírek a penaltu chytil. Děkuji všem hráčům, kteří se na utkání podíleli svou bojovností a nasazením. Na velikonoční neděli jsme dle plánu hostili věčného rivala z Boršova nad Vltavou. Soupeř nám měl co vracet, jelikož na podzim se nám u něj podařilo otočit skóre z 2:0 na 2:3. Nedělní zápas se od samého začátku vyvíjel lépe pro nás a v 17. minutě proměnil přímý kop Martin Pytlík. V dalších minutách bylo utkání celkem vyrovnané, soupeři se nedařilo vytvářet žádné šance a pokud ano, tak Matyáš Cempírek udržel čisté konto. V 70. minutě předvedl Tomáš Maxa samostatný průnik a pojistil vedení. Chci poděkovat za oba velikonoční zápasy celému týmu hráčů, kteří se účastnili obou utkání. Zároveň děkuji všem fanouškům za jejich podporu na domácích, a i venkovních zápasech. Dále vyzíváme veřejnost, že hledáme fotografa pro zápasy A-týmu. Kdo by měl zájem, může se na mě obrátit,“ uvedl trenér Petr Volák.

Ve Frymburku hráli: Cempírek – Babka, Bicera, Čermák, Čouza, Dudáček, Havrda, Hinterhölz, Maxa, Pytlík, Trnka. Na střídání byli připraveni Michner, Mařík a Fencl.

S Boršovem hráli: Cempírek – Bednář, Bicera, Čermák, Čouza, Dudáček, Havrda, Kubec, Maxa, Pytlík, Trnka. Na střídání byli připraveni Hinterhölz, Michner, Švarc, Mařík, Svoboda a Strouha.

Slavoj je po Velikonocích v tabulce I. B třídy (sk. A) na 3. místě.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022