OHLAS: Muži v sobotu porazili Studenou, v pondělí ale doma prohráli s Horním Žďárem

Dva zápasy během Velikonoc museli odehrát muži TJ Slavoj Ledenice. V I. B třídě si nejprve v sobotu připsali výhru 1:0 proti Studené, v pondělí pak nestačili na Horní Žďár 1:5. Duely hodnotí předseda fotbalového Slavoje a asistent trenéra.

Ledenice – Studená 1:0

„Zápas se Studenou nám přinesl první jarní vstřelený gól a jak se později ukázalo, tak i body. Do branky se postavil Pepa Mařík a stoperskou dvojici vytvořili mladé pušky Matyáš Cempírek a Marek Dudáček. Pracovali bezchybně po celý zápas. Od úvodního hvizdu se domácí tým tlačil do zakončení a výsledkem bylo několik rohových kopů, které ale k brance nevedly. V 9. minutě byl nevybíravým způsobem při odkopu faulován Matěj Bednář a tento faul sám potrestal ve 32. minutě, když trefil technickou střelou po přiťuknutí Fencla šibenici hostí. Brankář se jen podíval, jak se míč třepetá v síti. Hrál se velmi pohledný zápas se šťastným koncem pro domácí. Kluci toho měli ke konci utkání plné zuby a nejtěsnější vítězství uhájili,“ uvedl předseda fotbalového Slavoje Zdeněk Vitoušek.

Ledenice – Horní Žďár 1:5

„Hosté byli aktivnější, ale hrálo se prvních třicet minut bez větších šancí. Bohužel pak po centru ze strany jsme ve 35. minutě inkasovali vlastní gól po nepovedeném odkopu. Ve 40. minutě se po odraženém balónu trefil umístěnou ranou hostující Stejskal a do půlky přidali hosté třetí gól, když se prosadili ve vápně. V druhé půli provedl trenér Volák změny v sestavě i rozestavení, což ze začátku druhého poločasu přineslo zlepšený výkon Slavoje, ale jen do 60. minuty. V následujících patnácti minutách padly další góly. Hosté nejdříve zvýšili na rozdíl pěti gólů a pak Fencl pouze snížil na konečných 1:5. V závěru zápasu dostal Volf po druhé žluté kartě červenou a Ledenice dohrávaly zápas v deseti,“ řekl asistent trenéra Josef Mařík.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022