Práce s mládeží se vyplácí. Kapitán dorostu dal první gól za muže

Rok a půl v dorostu má ještě jeho kapitán Jan Panuš čas, než přejde natrvalo mezi muže. Už nyní ale pokukuje po A-týmu. V přípravě s Třeboní B navíc pomohl gólem k výhře 5:1.

TJ Slavoj Ledenice v posledních letech usilovně pracuje s mládeží a první dílčí výsledek nastal před letošní sezonou. Poprvé v devadesátileté historii fotbalového oddílu obsadil Slavoj všechny kategorie – od předpřípravek až po starou gardu. Nejmladší a nejstarší nehrají pravidelnou soutěž, v ní je v sezoně 2023/2024 přihlášeno šest mužstev.

A ve třech z nich je aktivní sedmnáctiletý Jan Panuš. V dorostu plní roli kapitána, s muži trénuje a u mladší přípravky začíná pomáhat v roli asistenta trenéra. „U mužů a hlavně u mladší přípravky je to ale zatím sporadická role. Studuji střední školu a na trénování mi nezbývá moc času. Chtěl bych pomoci u dětí více, ale zatím mi to moc nevychází. Trenéřina mě baví, tak snad budu mít postupně více času. Chci se hlavně do této role postupně dostávat a učit se ze začátku od zkušenějších trenérů,“ říká skromně v kabině oblíbený „Panny“.

Během podzimní části sezony se po změně trenérů u dorostu více zapojil i s dalšími staršími spoluhráči do tréninkového procesu A-týmu. „Změna to byla veliká. Hlavně v technice a rychlosti. Jsem za možnost trénovat s áčkem rád. Pomáhá nám to v dalším rozvoji,“ říká dále. „Navíc jsem mohl vyrazit s týmem na tři přípravné zápasy. V létě jsem hrál proti Srubci, předminulý týden proti Borku a naposledy proti béčku Třeboně. Oproti okresnímu přeboru v dorostu je to naprosto něco jiného.“

Slavoj porazil ve druhé zimní přípravě třeboňský B-tým 5:1 a jeden gól dal právě Panuš. Navíc to bylo hlavou. „Mám z toho samozřejmě radost, ale 70 % toho udělal Kuba Čermáků, který mi poslal parádní centr a já to jen uklidil do branky. Je to můj první gól za muže, budu si ho rozhodně pamatovat,“ dodává s úsměvem. Panny platí za univerzálního fotbalistu, nevadí mu stoper, střed zálohy nebo krajní wingbek. S Třeboní odehrál vždy polovinu z každého poločasu. „Hrál jsem na křídle a nebylo to snad špatné.“

A co říká před jarní částí sezony? „Soustředím se na dorost. Jsem nohama na zemi. Jestli někdy vyjde lavička áčka, bude mi to bohatě stačit. Potřebuji zatím co nejvíc trénovat. Uvidíme v létě, co se stane.“

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022