Předposlední příprava s Třeboní přinesla prohru

Přesně týden zbývá mladší přípravce do startu jarní části sezony 2023/2024. Přípravné období vyplnilo další utkání, tentokráte s TJ Jiskra Třeboň. Hosté vyhráli v Ledenicích 2:10.

Trenéři Slavoje dali do zápasu možnost nastoupit všem hráčům a hráčkám, kdo měl zájem. Na utkání dorazilo 19 dětí z 21 možných. „Sice je to krásné číslo, trochu nám to ale udělalo problémy pro nasazování, aby si každý zahrál co nejvíce. Hrálo se na čtyři čtvrtiny po zhruba 15 minutách,“ upřesnil na úvod za trenérský tým Petr Sluka. „Spolu s víkendovým turnajem šlo o poslední možnost, jak poslat do zápasu i děti, které jinak musí dohnat tréninkové manko.“

Bohužel se domácím trenérům nepovedlo s Třeboní domluvit, aby přivezla dva týmy pro mladší přípravku. Kvůli nemocem dorazilo nakonec jen sedm třeboňských dětí, takže se hrálo pouze na jednom hřišti. „Alespoň nám po delší době vyšlo počasí. Kluci a holky byli natěšení na první větší venkovní utkání během jarní sezony. Jak bylo zmíněno, tak kvůli velkému počtu hráčů jsme se nedokázali pořádně dostat do hry a poměrně vysoko prohráli. Ke kladům zápasu patří naše chuť hrát i za nepříznivého stavu. A to je vlastně to nejdůležitější,“ dodal dále Sluka.

Na tým aktuálně čeká víkendové třídenní soustředění završené nedělním turnajem v Borovanech, který je zároveň i generálkou pro tým před startem jara. Už příští týden čeká na Slavoj první mistrovský zápas, ke kterému přijede Dobrá Voda.

„Na soustředění se všichni těšíme a věříme, že na nedělním borovanském turnaji ukážeme, co v nás je. Zde dostanou díky pořadatelům, kteří rozdělili turnaj na dvě kategorie, šanci zahrát si opět všichni naši hráči a hráčky. Čekají nás zajímavé zápasy. Poté budeme pro soutěžní duely už dělat nominace.“

Součástí přípravy s Třeboní byl i minizápas Slavojácké fotbalové školičky ve formátu 3+0. Zde se hrálo bez výsledku.

TJ Slavoj Ledenice – TJ Jiskra Třeboň 2:10

Branky Ledenic: Kučera, Teráz

Sestava: Heřman, Kouba, Kučera, Kadleček, Zajíček, Pejša, Krofiková, Čížkovský, Hruška, Kesl, Fríd, Feitl, Profant, Šimek, Majer, Šťastný, Janouchová, Teráz, Marková

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022