Zimní přípravu završilo soustředění a turnaj v Borovanech

Plný uplynulý víkend měli hráči a hráčky z mladší přípravky. Po třídenním soustředění odehráli náročný turnaj, do kterého trenéři vyslali dva týmy.

Soustředění od pátku do neděle s přespáním absolvovali hráči a hráčky nedaleko Českých Budějovic v Hlincově Hoře. Čekal na ně plný program. Od výšlapů přes různé pohybové a dovednostní hry, fotbal, basketbal až po novinku, kterou absolvovali vůbec poprvé – video analýzu vlastního zápasu.

„Natočili jsme přípravný duel s Třeboní, který jsme s dětmi poté u videa rozebrali. Podobnou video analýzu měly poprvé. A sklidila velký úspěch. Děti nejenže bavilo dívat se samy na sebe, viděly i různé chyby nebo situace, za které jsme je naopak pochválili,“ řekli k soustředění trenéři.

Ihned po něm následoval přejezd na plánované turnaje v Borovanech. Ledenice přihlásily týmy do obou kategorií v mladší přípravce. V A-skupině sehrál Slavoj čtyři náročné zápasy. V „béčku“ byly v plánu dva duely.

„Na borovanském turnaji odehrálo béčko dvě těžká utkání. V prvním vysoko prohrálo s Meteorem Tábor B a ve druhém s vyrovnanějším soupeřem z Borovan 1:5. Pro většinu kádru byly tyto dva zápasy první prověrkou proti takto kvalitním soupeřům. Dle mého názoru si kluci a holky vůbec nevedli špatně a podali bojovný výkon. Druhá polovina družstva složená ze zkušenějších borců podržela svoje spoluhráče a v závěru druhého zápasu jsme se nejen soupeři vyrovnávali hrou, ale zároveň jsme i vstřelili gól a spálili několik vyložených šancí. Gól dal Maty Kesl, velmi dobře ve druhém utkání zachytal Martin Teráz. Doufám, že se všem turnaj líbil a do dalších utkání budeme vstupovat s novými zkušenostmi,“ zhodnotil tento dílčí turnaj za trenéry Petr Sluka.

Druhý celek v A-skupině odehrál čtyři zápasy s bilancí dvou výher a dvou proher. Celkově skončil na parádním třetím místě. „Tuto pozici bereme. Vzhledem k soupeřům a kvalitě turnaje jsme zahráli na svoje možnosti. S Novou Vsí jsme po boji vyhráli 2:0, s domácím celkem jsme sice prohrávali 0:2, kluci po výborném bojovném výkonu zápas otočili na 3:2. Na šikovné děti Meteoru Tábor a z Dobré Vody jsme sportovně neměli a prohráli shodně se ctí 1:4. S výsledky a předvedenými výkony jsme spokojení,“ shodli se dále trenéři v hodnocení.

Příští týden začíná týmu naplno jarní část sezony v okresním přeboru. Na mužstvo čeká v úterý domácí utkání s SK Dynamo České Budějovice, ve čtvrtek pak bude hrát Slavoj na půdě Nové Vsi.

 

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022