Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

Přestup Šrajera je hotový. Ledenice hlásí pátou letní posilu

Do TJ Slavoj Ledenice přichází nadaný hráč Antonín Šrajer z rakouského SV Freistädter Bier. Vedení klubu úspěšně dořešilo náročné administrativní věci spojené s přestupem ze zahraničí. Trvalo to dva a půl měsíce.

Antonín Šrajer je sedmnáctiletý hráč, kterého klub chtěl využít hned od prvního zápasu. Kvůli náročné administrativě při přestupu nezletilého hráče ze zahraničí ale celý proces trval přes dva měsíce.

„Museli jsme dokládat plno dokumentů a čekat na vyjádření a posouzení. Přestup tohoto typu jsme dělali poprvé, takže jsme byli sami překvapení, co vše to obnáší,“ říká k přestupu předseda klubu Zdeněk Vitoušek. „Jsme rádi, že už je vše hotové a Tonda za nás může hrát i mistrovské zápasy. V přípravě se mu dařilo.“

Šrajer přichází z klubu Freistädter Bier, který hraje nejvyšší dorosteneckou ligu v Horním Rakousku. „Patřil jsem do kádru U18. Trénovali nás výborní trenéři z akademie, takže kvalita tréninků byla na vysoké úrovni. I tým jsme měli kvalitní,“ uvedla po přestupu nejnovější letní posila Slavoje.

Možnost hrát a trénovat v Rakousku bere Šrajer jako velkou pozitivní zkušenost. „Hlavně po technické stránce byli mí spoluhráči napřed. Fyzicky jsem byl ale naopak jeden z nejlepších. Bohužel se můj přestup tam nestihl vyřídit do uzávěrky přestupů, takže ačkoliv jsem trénoval v Rakousku celý rok, zápasy jsem mohl hrát až na jaře. Zasáhl jsem do sedmi utkání.“

Do Rakouska se Šrajer vydal z Borovan, kde po konci v ledenických žákovských kategorií hrál za dorosty. Jeho nejoblíbenější pozicí je pozice krajního obránce či záložníka.

„V Ledenicích jsem s fotbalem začínal, takže mám radost, že po několika letech můžu opět hrát doma. V kabině jsem znal pár kluků. Je tu dobrá parta a adaptace tak nebyla problém,“ řekl dále Šrajer, který už se těší na první mistrovský zápas v dresu Slavoje.

Ledenice po velkých problémech s kádrech mají velmi nepovedený vstup do sezony a i díky tomu má mladý Šrajer velkou naději hrát pravidelně. „Osobně si chci co nejrychleji zvyknout na dospělý fotbal a vyhnout se zraněním. Pokud to půjde, chci se probojovat do sestavy a pomoct Slavoji k co nejlepším výsledkům.“

„Jsem rád, že konečně máme Tondu k dispozici. Na trénincích i v přípravě pracoval velmi dobře a je to jeden z hráčů, kteří budou v budoucnu Slavoj táhnout,“ dodal trenér A-týmu Stanislav Jindra.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022