Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

PREVIEW, MARODKA: Ledenice hrají v Mladém, týmu stále chybí plno hráčů. I přes zranění budou hrát Kubec a Winkler

Fotbalisté TJ Slavoj Ledenice se v sobotu 7. září představí v dalším zápase jihočeské I. B třídy na hřišti SK Mladé a půjde o souboj dvou týmů ze spodní části tabulky. „Bohužel znovu oslovujeme bývalé hráče a čekáme, kdo bude k dispozici,“ říká nevěřícně trenér Stanislav Jindra. Z různých důvodů bude trenérům chybět deset hráčů!

Od začátku sezony Slavoji citelně chybí několik hráčů. Mezi největší ztráty patří absence špílmachra týmu Miroslava Kadlece, který si poranil koleno při přípravném zápase v Dřítni. Zatím nezasáhl ani do jednoho mistrovského utkání a jeho návrat je pořád v nedohlednu.

„Rád bych byl na hřišti, ale nejde to. Koleno potřebuje ještě klid. S doktory řeším konzervativní léčbu. Mám trochu obavy, co se stane, až ho zatížím na tréninku,“ říká zkušený středopolař. Pokud vše půjde podle plánu, mohl by Kadlec zkusit první trénink na přelomu září a října.

Dalším dlouhodobě zraněným hráčem je od minulého víkendu Jan Štrosser. V utkání v Nové Bystřici si poranil klíční kost v oblasti ramene a jeho absence se odhaduje na čtyři týdny. „Už to tak nebolí, ale ruku pořád nezvednu.“ Mimo hru je stále s vykloubeným prstem ze zápasu ve Studené i brankář Josef Mařík.

Chybět stále bude také Martin Kožant kvůli svalovým problémům. Kromě krátkodobých zranění, kterých počítají trenéři TJ Slavoj Ledenice na začátku sezony až příliš, se z dlouhodobě zraněných hráčů vrací pro zápas v Mladém dvojice Jiří Kubec – Lukáš Winkler. „Ještě bych je nechal nejraději odpočívat, ale bohužel je nás málo,“ říká trenér Jindra.

„Ideální to není, ale chci klukům pomoci. V Bystřici jsem hrál přes bolest a půjdu do toho znovu,“ hlásí ofenzivní rychlík Lukáš Winkler. Rovnou do základní sestavy bude muset se speciální ortézou nastoupit i Jiří Kubec, který nehrál kvůli zlomené ruce: „Cítím se dobře, na kontrolu jdu příští týden.“
Kromě zraněných trenér nemůže pro nejbližší zápas počítat ani se stabilní stoperskou dvojicí Adam Stránský – Ondřej Švarc, chybět budou i Jakub Fošum, Michael Michner a Patrik Svoboda.

Administrativně dotažen stále není ani příchod mladého Antonína Šrajera z Rakouska. „Věříme, že příští týden už svazy transfer konečně potvrdí a Tonda nastoupí poprvé v Buku,“ upřesnil vedoucí týmu Michal Hladík.

I proto je pravděpodobný start v základní sestavě čtyřicetiletého Jiřího Řimnáče, který už týmu pomáhal minulé kolo. Na lavičce budou další bývalí hráči. K zápasu pojede i jednačtyřicetiletý František Kopecký a další bývalí hráči Slavoje jsou v řešení. „Skládáme to, jak se dá. Bohužel,“ říká dále Jindra.

„V Mladém to bude bojovné utkání. Bohužel o spodní část tabulky. Chceme hrát někde jinde a jsme ze současné situace už trochu nešťastní. Nemůžeme dát dohromady ani na jeden zápas rozumnou sestavu…,“ dodal Jindra.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022