ROZHOVOR: Když jako první inkasujeme, nesmíme si nechat dát další gól, říká mladý Svoboda

Tři zápasy ale jen jedna výhra. Bilance fotbalistů TJ Slavoj Ledenice není na začátku sezony příznivá. „V šatně se o tom samozřejmě bavíme, ale jsme zatím v klidu. Víme, že máme sílu, abychom hráli o horní část tabulky,“ říká dvacetiletý ofenzivní univerzál týmu Patrik Svoboda, který není pravidelně na zápasy k dispozici kvůli své pozici masterchefa v Družstevním domě v Suchém Vrbném.

Je to trochu paradox, ale v obou zápasech, do kterých jste nastoupil, dostaly Ledenice gólový příděl a odešly poražené…
Mám to tak, že kvůli práci mohu jezdit na zápasy pouze jednou za 14 dní. Letos to vyšlo tak, že jsem mohl jet do Studené a Nové Bystřice. Bohužel jsme oba zápasy prohráli, to je pravda. Jestli to tak bude pokračovat, kluci mi to časem dají asi sežrat.

Jediná výhra týmu přišla překvapivě v Lomnici nad Lužnicí.
Je pravda, že jsme tam překvapili. Byly to pro nás důležité body. Celý podzim hrajeme na hřištích soupeřů a potřebovali jsme se někde chytit. V šatně se o tom samozřejmě bavíme, ale jsme zatím v klidu. Víme, že máme sílu, abychom hráli o horní část tabulky.

Tým sužují zranění, ale do Bystřice jste poprvé jeli v poměrně slušné základní sestavě. Proč to tam nevyšlo?
Máme trochu problém otáčet zápasy. Potřebujeme dát gól jako první. Když jako první inkasujeme, nesmíme si nechat dát další gól.

Narážíte na hodně inkasovaných branek v obou prohraných zápasech?
Ano. Bylo to vidět i ve Studené, kde jsme v první části zápasu byli lepší, ale po první a druhé inkasované brance jsme přestali hrát. Pak se nám to už těžko otáčí.

Gólové šance si soupeř vytváří nebo děláte moc chyb?
Ve Studené i v Bystřici jsme několikrát gól soupeři prakticky darovali. Musíme se prostě chyb vyvarovat. Pokud budeme takto dělat hrubky, tak nám nebude nic platné ani to, že budeme hrát v plné sestavě. Zatím jsme bohužel schopní zahrát tak, že soupeři darujeme i tři góly za zápas. A to nemluvím o tom, že nám několikrát pomohla i branková konstrukce.

Co vám říkal trenér v kabině před Bystřicí? S jakou taktikou jste šli do zápasu?
Nevím, to si nepamatuji. Trenér nám samozřejmě něco říkal, ale už jsem to zapomněl.

To myslíte vážně?
Ne… (úsměv) Tohle jsou věci, které nechci říkat ven, protože zkoušíme různé prvky a ostatním to nemusíme prozrazovat.

Dobře. V sobotu pokračujete v Mladém, které Slavoj v krajské soutěži ještě nikdy neporazilo. Na co se v týdnu na tréninku připravujete?
To se musíte zeptat trenéra a ostatních kluků. Bohužel mám služby a tento týden nestíhám tréninky a ani zápas.

Takže pokud budete pokračovat v dosavadní bilanci, měl by Slavoj bez vás uspět.
Snad jo. Bude to znovu o první brance. Věřím, že kluci se prosadí a body přivezou. Proti Mladému jsem ještě nikdy nehrál, takže o týmu víc informací nevím.

Soutěž má odehraná tři kola. Může podle vás Slavoj na podzim hrát o přední příčky, i když kvůli rekonstrukci hrajete vše na hřištích soupeřů?
Samozřejmě ano. Cíl je hrát nahoře a nic na tom nemění ani nepovedený vstup do soutěže. Až se všichni hráči uzdraví, budeme mít silný tým.

Co vy osobně? Jak se cítíte na startu sezony?
Výkony se odvíjejí od tréninků, takže ke spokojenosti mám daleko. Je hodně co zlepšovat a vím o tom. Moc spokojený nejsem, protože se mi často stává, že dostávám křeče. Mám poměrně velké problémy zápasy dohrávat.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022