Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

ROZHOVOR: Princl páté místo bere a připravuje se na 13. sezonu ve Slavoji

Čtyřiatřicetiletý pravý obránce Josef Princl hraje za Slavoj Ledenice od jara 2007. Kromě jedné roční pauzy kvůli zranění kolene odehrál téměř vše. Podobně, jako v sezoně 2018/2019, kdy chyběl jen na podzim v utkání v Nové Bystřici.

Co říct k uplynulé sezoně? Může se po podzimu, který se vám moc nepovedl, hodnotit 5. místo jako úspěch?
Páté místo je po nevydařeném podzimu jednoznačně velký úspěch. Za dobu, co jsem v Ledenicích, to je skoro pravidlo, že máme lepší jaro. Daří se nám v odvetách hrát lépe.

Proč vám podzim nevyšel? Kde byl problém?
V podzimní části sezony nás trápila koncovka. Nedařilo se nám proměňovat šance a navíc jsme lacině inkasovali. To nás stálo body. Jaro už bylo střelecky, herně i bodově lepší.

Sezonu jste absolvovali pod vedením nového trenéra. Byl to velký rozdíl?
Nejzásadnějším rozdílem byl pro mě asi počet přípravných utkání, kterých bylo více než v předešlých letech. V prvních jarních zápasech to bylo znát. Trenér to ale neměl lehké, protože na jaře musel hodně míchat sestavou. Ať už z pracovních nebo zdravotních důvodů bylo hodně absencí. Ne vždy jsme se scházeli v ideálním složení. Tímto chci poděkovat klukům, kteří už svou kariéru ukončili, ale když bylo potřeba, tak nám vypomohli.

S jakým cílem půjdete do sezony 2019/2020? Kde byste rád Slavoj viděl?
V nadcházející sezóně bych chtěl skončit do 3. místa. Věřím, že pokud doplníme současnou sestavu o plánované posily, je to rozhodně v našich silách.

A co vaše pokračování ve Slavoji? Kolik sezon byste rád ještě přidal?
Fotbal mě pořád baví. Navíc je v týmu úžasná chemie. Ta parta kluků v kabině je moje druhá rodina. Pokud budu zdravotně v pořádku, chtěl bych odehrát ještě minimálně jednu sezonu. Bude to moje třináctá v Ledenicích.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022