Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

ROZHOVOR: Trenér Jindra hodnotí sezonu 2018/2019 a nastiňuje výhled

Fotbalisté TJ Slavoj Ledenice skončili v sezoně 2018/2019 na slušném 5. místě v I. B třídě (skupina D). Do nové sezony plánuje vedení Slavoje posílení týmu. A jak to vypadá se současným kádrem? O všem hovoří trenér Stanislav Jindra.

Trenére, v Ledenicích máte za sebou první rok trénování. Jaká to byla sezona?
V součtu podzimu a jara musím říct, že jsme splnili cíle, které jsme si před sezonou dali. Skončili jsme v horní polovině tabulky, i když se nám nepovedla podzimní část. Ta byla z naší strany slabší. Herně ani tak ne, ale z pohledu proměňování šancí ano. Jaro bylo víceméně až na pár výjimek v pořádku. Osobně jsem cítil, že tým má na to, aby byl do pátého nebo šestého místa. A to se nám povedlo.

Vraťte se ještě k podzimní části. Kromě neproměňování šancí jste měli mezery i jinde?
Na podzim jsme nehráli špatně, ale problém byl opravdu ve finální fázi.  Dokázali jsme hrát vyrovnaný fotbal nebo jsme byli dokonce lepší, ale body brali soupeři. Dávali jsme málo gólů a chybu vidím i v chybách v obraně. Tam jsme také měli během podzimu nějaké rezervy, které se nám na jaře podařilo hodně eliminovat.

I přes slabší podzim jsou ale Ledenice s 62 góly tým, co vstřelil v soutěži nejvíce branek.
To nás samozřejmě těší a hodně nám to vylepšil poslední zápas se Slavonicemi, které jsme porazili 8:0. Budu se ale trochu opakovat. Těch branek mohlo a hlavně mělo být více. Kluci moc dobře ví, že góly dávat umí a když hrají v pohodě, tak se prosadí.

V ofenzivě vám hodně pomohl devítigólový Michal Bez, který před sezonou oficiálně ukončil kariéru. V průběhu soutěže se ale vrátil, aby mohl oslabenému týmu v době velkých zranění. Bude pokračovat?
Jeho návrat vliv na tým samozřejmě měl. Michal je i bez tréninku pořád hráč, který má velký přehled, dokáže podržet a rozdat balon a pořád má i výbornou střelu. Vstřelil několik důležitých gólů a jsem rád, že nám přišel pomoct. Měli jsme domluvu, že když nás bude málo, můžu mu zavolat. Teď po sezoně řekl, že už to je jeho definitivní konec. Trénuje mládež v Roudném, má rodinu. Chápu to a věřím, že další sezona už proběhne kompletně v naší režii.

Plánujete po sezoně, ve které jste měl problémy se skládáním sestavy, větší posilování?
S vedením plánujeme přitáhnout čtyři hráče, kteří by kvalitou neměli tým doplnit, ale rovnou posílit. Dva hráči jsou hodně mladí, třetímu je 28 let a čtvrtému přes třicet. Dokud vše administrativně nedořešíme, tak jména ale zatím ještě zveřejňovat nebudeme.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022