Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/286490/virtual/www/domains/tjslavojledenice.cz/wp-content/themes/oxigeno/single.php on line 33

Šrajer po premiéře: Musím si zvyknout na souboje. V Bukovsku budeme bojovat

Náročnou premiéru má za sebou sedmnáctiletý Antonín Šrajer, který do Ledenic přestoupil těsně před utkáním v Buku. Po prohře 2:4 hodnotil nejen zápas, ale i svůj výkon. V době velké marodky musel i přes nachlazení poprvé nastoupit jako střední záložník.

Máte za sebou soutěžní premiéru nejen za Ledenice, ale navíc i v mužích. Jak se vám hrálo?
Doteď jsem odehrál za Ledenice pouze jeden přípravný zápas v Dřítni. V Buku to bylo poprvé, co jsem hrál soutěžní zápas za muže. Musím přiznat, že se mi moc dobře nehrálo, protože v pátek i v sobotu jsem proležel s nachlazením a na zápas jsem nebyl úplně fit. V prvním poločase jsem nastoupil ve středu zálohy, kde jsem dosud nikdy nehrál a podle toho to také vypadalo. Ve druhé půli jsem hrál na předstoperovi, kde jsem se už cítil o dost lépe, ale se svým výkonem rozhodně spokojený nejsem.

V čem byl nejvíce vidět rozdíl dorosteneckého a dospělého fotbalu?
V Buku to bylo hodně o soubojích. Na to jsem tolik zvyklý nebyl, takže s tím se musím co nejdříve vyrovnat.

Kde vidíte důvody prohry? Proč jste nedokázali v Buku bodovat?
Soupeř byl běhavější. Často si pomáhal dlouhými nákopy za obranu a dostával se ve velkém počtu k našemu pokutovému území. Tím pádem pak i do zakončení. Na tvrdém hřišti jsme si nedokázali pořádně přihrát, udělali jsme několik chyb v obraně a naopak neproměnili pár šancí.

Za několik branek jste opět mohli po vašich chybách. Od začátku sezony jste neměli jediný zápas, kdy byste hráli vzadu bez chyby. Čím to je?
Na předchozích zápasech jsem nebyl, takže nemůžu hodnotit. V Buku ale například padnul jeden gól, když jsme nebyli koncentrovaní a soupeř rychle rozehrál. To se samozřejmě nesmí stávat. Na tohle si příště musíme dát pozor.

Překvapil vás něčím Buk?
Ve hře asi ne. Možná jen tím, že mají hřiště vedle rybníka (během utkání z něj museli domácí pořadatelé několikrát lovit míč – pozn. autora).

Už tak zraněními zdecimovaný tým má další ztrátu v podobě kapitána Pavlíka. V Bukovsku to o víkendu navíc bude souboj o poslední místo…
Zranění jsou velká komplikace, ale musíme se sebrat a bojovat. Do Bukovska i tak pojedeme s jediným cílem. Bojovat a vyhrát.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022