Trenérské hodnocení podzimní části sezony 2023/2024

13. 11. 2023by Michal Heřman

Tradičně přinášíme v polovině a na konci sezony shrnutí, co se u jednotlivých týmů během daného období událo. Níže si můžete přečíst hodnocení Slavojácké fotbalové školičky, mladší přípravky, starší přípravky, mladších žáků, dorostu a staré gardy – Joudové.

 

Slavojácká fotbalová školička – hlavní trenér: Zdeněk Vitoušek, asistent: František Benhák
Soutěž: bez soutěže

V polovině listopadu jsme s našimi benjamínky ukončili podzimní sezónu společného fungování dokopnou. Než se tak stalo, trénovali jsme každé pondělí na ledenickém hřišti. Scházeli jsme se v hojném počtu a holky i kluci pokračovali v učení se základům fotbalu. Bude to chvilku trvat, než se jim dostanou základy fotbalu pod kůži, ale od toho se přeci scházíme na hřišti, což budeme praktikovat i v následujícím zimním období, které odstartujeme někdy v polovině ledna, až si všichni užijeme prázdnin spojených s vánočními svátky. Přejeme společně s Fandou Benháků holkám, klukům a jejich rodičům bohatého Ježíška, hodně zdraví v Novém roce a příští rok se na vás oba těšíme. (zv)

 

 

Mladší přípravka – hlavní trenér: Michal Heřman, asistenti: Petr Sluka, Tomáš Kutta, Petr Salák, Jan Panuš, z řad rodičů: Radomír Kučera, Petr Čížkovský

Soutěž: Okresní přebor, turnaje

Kategorie mladší přípravky a předpřípravky mají za sebou velmi povedený podzim. Kluci a holky ročníku 2015 až 2017 absolvovali zápasy v okresním přeboru, odehráli několik turnajů včetně republikového předkola Planeo Cupu. Až na pár výjimek odehráli všichni výborná utkání, u dětí je vidět obrovský progres. Pomáhají jim v tom i teambuildingové akce, které byly z časových důvodů na podzim ale jen dvě. V okresním přeboru máme už za podzim tři výhry, na které jsme loni čekali celou sezonu. Kluci 2016 a 2017 si vyzkoušeli i náročnost velkého turnaje Planeo Cup, kde jsme se statečně poměřili s mnohem většími kluby. Do konce podzimní části sezony nás ještě čekají dva turnaje, aktuálně ale z pohledu statistik máme celkově nastříleno cca 150 gólů, inkasovali jsme cca 180 gólů. Veškeré podrobnosti ze zápasů a akcí dávám pravidelně na web tjslavojledenice.cz, kde si můžete přečíst více. Mám za děti obrovskou radost, že ve většině zápasů jsme vyrovnaný soupeř, který už není jen otloukánek. V zimě budeme kromě haly a našeho areálu využívat i UMT v Borovanech a pokusíme se co nejvíce připravit na jarní boje v soutěži a na turnajích, které opět přihlásíme. Moc děkuji rodičům, že fungují ve vzájemné synergii, asistentům, kteří jsou uvedení v hlavičce hodnocení, kteří se u týmu během podzimu prostřídali, Kájovi Havelkovi za správu areálu a Jirkovi Benedovi za ochotu zvelebovat náš krásný stadionek. Dětí v mladší přípravce máme opět přes 20, což je vzhledem k tomu, že v zápase se hraje systémem 4+1, obrovské číslo. Proto bohužel nemohou hrát všichni. Už nyní ale pracuji na tom, aby příští sezonu byly v Ledenicích dva týmy mladší přípravky. Pokud by měl někdo zájem se trenérsky na tomto týmu podílet, rádi ho mezi sebe vezmeme. Ještě trochu odbočím mimo naše mužstvo, nedávno jsme čelili masivnímu útoku hackerů na web, který byl téměř 14 dní mimo provoz. Po usilovné práci s opravou a vyšším zabezpečením jede web opět naplno. Útoků bylo celkem přes 650. Na závěr bych rád popřál všem hezké a pohodové vánoční svátky. (mh)

 

FANSHOP: Kalendář TJ Slavoj Ledenice na rok 2024 za 250 Kč. Objednávejte na michal@tjslavojledenice.cz
FANSHOP: Kalendář TJ Slavoj Ledenice na rok 2024 za 250 Kč. Objednávejte na michal@tjslavojledenice.cz

 

Starší přípravka – hlavní trenér: Miroslav Strouha, asistent: Pavel Krofika, technický asistent: Lenka Volfová

Soutěž: Okresní přebor

V podzimní části sezony 2023/2024 jsme odehráli devět mistrovských zápasů, ve kterých jsme bohužel ani jednou nezvítězili. Tým prošel obměnou, starší hráči šli do vyšší kategorie, nás doplnili kluci ročníků 2014. Celý podzim jsme poctivě trénovali, na tréninky se chodilo v hojném počtu, za což kluky velmi chválíme. Nejlépe si vedli v posledním zápase, kdy odehráli mistrovský duel s českobudějovickou Slavií, a i když prohráli, tak po pěkném výkonu dokázali nastřílet čtyři góly. Věřím, že po zimní přípravě se nám bude dařit lépe a dočkáme se i prvního vítězství. Pozitivní také je, že v každém zápase jsme dokázali dát více gólů. (lv)

 

 

Mladší žáci – hlavní trenér: Stanislav Brůha, asistent: Petr Marek

Soutěž: Okresní přebor

Na start fotbalové sezóny jsme se připravovali od začátku srpna a velkou změnou pro nás byl přechod na větší hřiště a zvýšení počtu hráčů v poli na 7+1. S touto změnou jsme se s drobnými problémy vypořádali. Největší problém mají stále hráči, kteří byli zvyklí vzít balón a upalovat s ním přes celé hřiště. Jejich styl hry už nemůže být takový, protože jim velmi brzy dojdou síly. Musejí se naučit přihrávat a spolehnout se na své spoluhráče. Tomu musely být i přizpůsobeny tréninky. Více jsme se zaměřili na různé nahrávky a zpracování balónu. Dále jsme do tréninku museli zakomponovat atletickou abecedu, aby si kluci zvykli na rozhýbání před každým tréninkem a zápasem. Dalším důvodem zavedení atletické abecedy byla velmi špatná obecná koordinace a neschopnost vykonávat jednoduché cviky. Dále jsme zavedli na konci tréninku posilovací cviky. Tímto bych chtěl moc poděkovat Lucii Koblasové za její čas a trpělivost. Nyní máme podzimní část fotbalové sezóny za sebou a musím konstatovat, že jsem ze zisku jediného bodu zklamaný. Dále mě velmi trápí nízký počet vstřelených branek. Kluci hrají jeden zápas jak o život a další tři zápasy absolutně bez koncentrace a chuti vyhrát. S asistentem jsme si všimli několika důležitých věcí, které nás trápí, a na které se během zimní přípravy zaměříme. Naopak mě těší tréninková i zápasová docházka. Kluci opravdu rádi chodí na hřiště a musím konstatovat, že takovou účast by si přál asi každý trenér. Do konce letošního roku bych se chtěl scházet jednou týdně venku (zahrát si fotbálek) a možná jednou týdně v tělocvičně (posilování a hry). Naplno pak rozjedeme přípravu od ledna. V neděli dopoledne budeme chodit do tělocvičny na kruhový trénink, každé úterý budeme venku na hřišti, popř. na umělém trávníku a ve čtvrtek budeme jezdit na umělou trávu do Borovan. Doufám, že zimní přípravu využijeme naplno a v jarní části dokážeme nastřílet více branek a získat více bodů. (sb)

 

Starší žáci – hlavní trenér: Martin Štěch

Soutěž: Okresní přebor

Nehodnoceno (zatím).

 

 

 

 

FANSHOP: Teplý kulich s bambulkou TJ Slavoj Ledenice za 350 Kč. Objednávejte ve velikosti dospělý nebo dětský na michal@tjslavojledenice.cz
FANSHOP: Teplý kulich s bambulkou TJ Slavoj Ledenice za 350 Kč. Objednávejte ve velikosti dospělý nebo dětský na michal@tjslavojledenice.cz

 

Dorost – trenéři: Petr Králík, Stanislav Jindra

Soutěž: Okresní přebor

Vstup do druhé sezony dorostu dopadl podle očekávání. Po podzimní části jsme se umístili na 9. místě tabulky z 11 družstev. Asi nemá cenu zmiňovat skóre, které pro nás nehraje žádnou roli (13:44). Vzhledem k tomu, že náš tým tvoří z vetší části kluci z kategorie starší žáci, musím všem klukům poděkovat za to, jak nelehké jsou pro ně některé zápasy. Když vidím, že se na hřišti proti sobě utkávají někteří naši třináctiletí borci proti klukům, kterým je 18, tak není co dodat. V dětských kategoriích hraje věkový rozdíl už půl roku velkou roli. V podzimní části pro nás bylo nejdůležitější utkání jedno, a to je samozřejmě derby s Borovany. Hrálo se na hřišti soupeře a podařilo se nám zvítězit 2:1. Nebudeme se na nic vymlouvat, přes zimní přestávku potrénujeme a do jarní části nastoupíme silnější a o kousek i starší. Za podzimní část bych chtěl poděkovat všem hráčům, rodičům a trenérům (starší žáci, muži). Někteří naši borci trénují se staršími žáky a někteří se posouvají na tréninky mužů, za což sem rád, protože skok z dorostu do mužů je opravdu velký a bylo by pro ledenický fotbal velice pěkné, kdyby se kluci v mužích prosadili. Přeji všem hezký zbytek roku a hlavně zdraví.

 

Muži – hlavní trenér: Petr Volák, asistent: Josef Mařík

Soutěž: I. B třída, skupina A

Na samotném počátku krátkého a stručného zhodnocení podzimní části sezony 2023/2024 bych chtěl poděkovat realizačnímu týmu mužstva. Konkrétně F. Švaňovi a J. Maříkovi za jejich skvělou a obětavou práci pro celý tým. Dále bych chtěl poděkovat hráčům, kteří již aktivně nehrají, ale i přes to nám jsou ochotni pomoci doplnit kádr v případě nutnosti. Konkrétně M. Hladík, M. Volf a T. Hrubý. V neposlední řadě nesmím s poděkováním zapomenout na naše věrné fanoušky, kteří nás chodí podpořit nejenom na domácí, ale i na venkovní zápasy. Na počasí nehledě. Děkuji všem. Po podzimní části sezóny se nacházíme s 21 body na šestém místě, s čímž jsem spokojen. To byl náš vnitřní cíl. Po celou dobu jsme se potýkali s velkou absencí nejen na trénincích, ale hlavně na zápasech. Z tohoto důvodu byl mnohdy náš výkon ovlivněn, hráči často nemohli hrát na svých obvyklých a stabilních postech. Dokážeme např. ve Lhenicích porazit lídra tabulky 3:0 a pak dostaneme pět gólů od soupeře z chvostu tabulky. Do jarní části budeme vcházet z dobré startovací pozice a budeme se snažit zopakovat umístění z loňské sezóny a o pár příček povyskočit. Děkuji. (pv)

 

Joudové – stará garda, předseda: Miloslav Tichý, organizátor: Jaroslav Čech

Soutěž: Bez soutěže

V roce 2023 zakončujeme šestnáctý rok existence spolku Joudové, který se pravidelně setkává dvakrát v týdnu na malý fotbálek. Skupina čítá celkem přes 40 bývalých hráčů a i přes extrémní množství zranění jsme během podzimu udrželi pravidelnou tréninkovou docházku. Děkujeme za to i klukům z dorostu, kteří si s námi přišli zahrát, když nás bylo málo. Kromě pravidelných fotbálků jsme uspořádali i tradiční nohejbalový turnaj, cyklovýjezd a nyní připravujeme tradiční vánoční turnaj v sálovce. Jako spolek přejeme všem fanouškům Slavoje a občanům Ledenic a přilehlých obcí hezké vánoční svátky a pohodu. Kdyby měl někdo zájem rozšířit naše řady, stačí se ozvat. Rádi ho přijmeme. (jč)

 

Na závěr slovo předsedy fotbalového oddílu – Zdeněk Vitoušek:

„Vážený pane starosto, sponzoři, funkcionáři, trenéři, rodičové, sportovní veřejnosti a fandové ledenického fotbalu. Hodnocení jednotlivých kategorií nechám na trenérech. Sám osobně bych vám chtěl poděkovat za podporu, kterou našim kategoriím přinášíte. Ať už se jedná o podporu finanční a trenérskou, tak i v hledišti při domácích zápasech. Poděkování patří také správci hřiště panu K. Havelkovi za přípravu hrací plochy. Za fotbalový oddíl vám všem přeji příjemné prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška a hodně zdraví v roce 2024, abychom se mohli opět vídat při sportovních kláních v našem krásném sportovním areálu.“

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022