Ve druhé přípravě udržely Ledenice nulu. Přijdou o Kadlece?

Po jasné výhře v Dřítni vyhráli fotbalisté TJ Slavoj Ledenice v přípravě na novou sezonu i druhý zápas. V Křemži uspěli 3:0. V náročné generálce vyzvou Spartak Trhové Sviny. Zápas kvůli zranění neodehrál zkušený Miroslav Kadlec.

Hráči Slavoje Ledenice (I. B třída) v souboji se Sokolem Křemží (Okresní přebor) potvrdili roli favorita a soupeře porazili 3:0. Po vysoké výhře v Dřítni (8:2) sice soupeři z nižší soutěže nedokázali vstřelit více branek, ale naopak udrželi čisté konto.

„A to mě těší, protože s obranou máme dlouhodobě problémy,“ poukázal trenér Stanislav Jindra na fakt, že Ledenice často inkasují. „V Křemži se hrálo dost neurovnaně a celkově byl zápas takový rozháraný.“

Poprvé se v sestavě Ledenic objevil Václav Hinterhölz a Jan Štrosser, chyběl naopak Antonín Šrajer, jehož přestup se stále řeší. Na stoperu se znovu představil Ondřej Švarc a po zranění hrál také Jakub Fošum. Z tradiční sestavy chyběl kvůli zranění špílmachr Miroslav Kadlec.

„Vašek potřebuje po roční přestávce ještě trénovat, ale fotbalově nevypadal špatně. Honza se ukázal v dobrém světle a bude posilou. Možná až nečekaně rychle bude muset nahradit Míru Kadlece, který má velké problémy s kolenem,“ mrzí trenéra ztráta svého nejzkušenějšího hráče.

„Několik hráčů jsme zkoušeli na různých postech a ještě testovali varianty. Problémy jsme měli hlavně ze začátku ve středu hřiště, kdy nám dělal problémy důraz domácích,“ řekl dále Jindra.

Letní příprava se blíží ke konci a už příští víkend odehrají fotbalisté TJ Slavoj Ledenice první mistrovské utkání. Než ale pojedou do Studené, odehrají generálku v Trhových Svinech. „Na zápas se těšíme, protože nám ukáže, jestli dokážeme obstát i se siným soupeřem z vyšší soutěže. Kluky to pořádně prověří,“ dodal trenér.

Slavoj Ledenice odehraje následně první mistrovský zápas 17. srpna na půdě FK Studená (17:00). I v uplynulé sezoně hrály oba týmy proti sobě v prvním kole a jako nováček soutěže vyhrála Studená překvapivě vysoko 4:1.

Sokol Křemže – TJ Slavoj Ledenice 0:3

Branky: Pavlík 2, Winkler

Ledenice: J. Svoboda – Princl, Babka, Švarc, Fošum – Čermák, Stránský, Štrosser, Pavlík – Winkler, Hrubý. Hokejově střídali: Havelka, Kožant, Kubec, Hinterhölz

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022