Volejbalová „Zimní liga“ 2021/2022

Od října 2021 do února 2022 probíhá v Českých Budějovicích v tělocvičně na Vltavě série volejbalových turnajů. Celá série nese název Zimní liga a této akce se zúčastňují i volejbalistky TJ Slavoj Ledenice.

Turnaje probíhají o víkendu v sobotu a v rámci jednoho dne se hraje 8 setů do dvaceti bodů. Na kurtech Vltavy se Ledenice představí celkem pětkrát a hrají proti proti týmům, které jsou složené z hráček krajských i okresních přeborů. V průběhu se sbírají body dle vítězných a prohraných setů. Na Slavoj čeká jedna sobota před finálovým turnajem a poté bude rozhodnuto, o jaké umístění bude hrát.

Zároveň se koná tzv. Zimní liga mixy, kterou volejbalisti a volejbalistky Slavoje také hrají. Celkem je přihlášeno 10 týmů, které se skládají z hráčů a hráček okresních, krajských přeborů či lig. Ve smíšených šestkách čeká Slavoj už jen jedna sobota, kde bude hrát o konečné 6. až 10. místo. Celá série je pro Ledenice skvělým tréninkem na jarní část volejbalových soutěží.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022