VÝSLEDKY: Dětská olympiáda měla 21. ročník

V neděli 10. září 2023 se opět sešly malé ratolesti na ledenickém hřišti, aby si zasoutěžily, změřily své síly a pobavily se. Konal se již 21. ročník dětské olympiády.

Tentokrát bylo opravdu krásné a slunečné počasí, možná až příliš horké. Děti se mohly ovšem osvěžit vodou, aby se zchladily, což se jim náramně líbilo. A letos že jich bylo! Zaznamenali jsme druhou největší účast od roku 2013, a to 105 dětí. Nádhera. To je potom velká radost a odměna nám pořadatelům za přípravu, organizaci a zařízení všeho potřebného.

Děti závodily jako tradičně v pěti kategoriích dle věku a zvlášť chlapci a zvlášť dívky. Jejich úkoly byly: skok do dálky, skoky v pytlích, hod na basketbalový koš, hod na válečky, hod gumákem, střelba hokejkou na branku a běhy – krátký a dlouhý. Celý areál se hemžil dětmi menšími, školou povinnými i těmi nejmenšími v kočárcích za doprovodu a velkého povzbuzování rodičů a prarodičů. Zkrátka byl to velký rej.

Děti se snažily podat co nejlepší výkony a bylo to vidět. Závodily jak o život. Vždyť na ty nejlepší čekaly krásné ceny, diplomy a medaile. Pro ty méně úspěšné byla připravena sladká odměna. Všichni dostali letos i magnetku s logem TJ Slavoj a městyse Ledenice.

Během počítání výsledků si mohly děti vydechnout, zakousnout pikador a pobavit se. Letos po delší době k nám zavítal kejklíř Vojta. Jeho představení bylo jako vždy vtipné a zábavné a nejen děti byly určitě spokojené. Celé odpoledne se náramně vydařilo a organizátoři byli velice potěšeni takovou účastí a zájmem dětí zasportovat si a zasoutěžit.

Děkujeme všem sponzorům – Městysu Ledenice, organizaci Česká unie sportu – Sportuj s námi a firmě Marius Pederson za finanční podporu. Díky patří i Hospůdce na hřišti, která zvládla tento nápor na jedničku. Ale především a nejvíce děkujeme všem dětem za účast a krásné výkony a budeme se těšit příští rok opět na hřišti na shledanou.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA – 21. ROČNÍK DĚTSKÉ OLYMPIÁDY 2023
předškoláci