Kategorie U8 si zahrála halový turnaj v Lišově

Dva týmy přihlásili trenéři mladší přípravky do halového turnaje pod OFS, který se konal v Lišově. A náročný třízápasový blok oba týmy zvládly velmi dobře.

Do turnaje se přihlásilo 13 týmů a vzhledem k omezeným prostorovým možnostem ho pořadatelé rozdělili do tří bloků. Oba slavojácké výběry hrály hned v prvním ranním bloku, ve kterém se kromě vzájemného zápasu poměřili i s TJ Mokré a TJ Sokol Římov.

„Šlo o pokračující sérii turnajů pod OFS, ve kterých se nehraje organizovaně na výsledky. Pro kluky je to ideální příprava pro rozvoj jejich dovedností. Proto jsme týmy rozdělili rovnoměrně tak, aby v každém byli jak zkušenější hráči, tak i ti později začínající. Je to také ideální možnost vyzkoušet si kluky v brance,“ říkají k turnaji shodně trenéři.

Tým TJ Slavoj Ledenice „modří“ vyhrál všechny své zápasy. V prvním duelu porazil Římov 6:3, ve druhém pak druhý slavojácký celek 9:4 a ve třetím závěrečném zápase 8:6 Mokré.

„Modrý tým odehrál všechny své zápasy ve velkém nasazení. V prvním zápase s Římovem jsme se trošku ze začátku rozehrávali, chyběla nám tam vyšší kreativita a souhra. Kluci hráli hodně na sebe. To jsme pro druhý a třetí zápas zlepšili a hlavně duel s Mokrým měl slušné parametry. Ke konci si už kluci dovolili i exhibiční akce, kdy si dvakrát přihrávali do prázdné branky. Jsme rádi, že si uvědomili důležitost týmové souhry a nehráli jen na sebe,“ řekl za modrý tým Míra Kučera.

Druhý slavojácký celek pod označením „žlutí“ sice všechny utkání prohrál, ve dvou to bylo ale jen o gól. Jak s Mokrým, tak i s Římovem shodně 5:6.

„Žlutý tým se popral se všemi třemi zápasy velmi dobře a s velkým zápalem. Do prvního zápasu s Mokrým jsme vstoupili aktivně a rychle se dostali do vedení, které se nakonec klukům nepodařilo udržet a těsným rozdílem prohráli, ovšem za předvedený výkon se rozhodně nemusí stydět. Ve druhém utkání proti svým kamarádům jsme po celou dobu tahali za kratší konec, ale i tento zápas kluci poctivě odmakali a předvedená hra se oproti prvnímu zápasu zlepšila. Posledním soupeřem byl Římov, kluci už byli po dvou zápasech unavení, přesto předvedli další krásný týmový výkon, po celý zápas dotahovali soupeřův náskok a nakonec prohráli těsně o jeden gól. Musím všechny kluky pochválit hlavně za bojovnost a postupně se zlepšující herní projev.“

Výsledky:

TJ Slavoj Ledenice modří – TJ Římov 6:3
TJ Slavoj Ledenice modří – TJ Slavoj Ledenice žlutí 9:4
TJ Slavoj Ledenice modří – TJ Mokré 8:6

TJ Slavoj Ledenice žlutí – TJ Mokré 5:6
TJ Slavoj Ledenice žlutí – TJ Slavoj Ledenice modří 4:9
TJ Slavoj Ledenice žlutí – TJ Římov 5:6

Střelci:
12 – Hruška
8 – Pejša
6 – Kučera
5 – Čížkovský
4 – Heřman
1 – Profant, Michna

Na turnaj vyrazili Hruška, Pejša, Heřman, Michna, Profant, Kučera, Kadleček, Zajíček, Fríd, Čížkovský.

Fotogalerie z utkání je na klubové Zoneramě a na Facebooku.

 

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022