Mladé fotbalistky se sjedou do Ledenic. Čeká je trénink pod vedením OFS

V neděli 15. října proběhne v ledenickém sportovním areálu specializovaný trénink pod odborným dohledem trenérů z OFS České Budějovice. Akci pořádá Komise dívčího fotbalu OFS a zúčastnit se jí mohou hráčky ročníků 2010 až 2016.

Trénink, který zastřešuje a organizuje českobudějovický Okresní fotbalový svaz, bude v přibližné délce dvou hodin a na účastnice, které mohou být z jakéhokoliv klubu v okrese, čekají různá dovednostní stanoviště, individuální přístup i herní cvičení.

„Jedná se o pokračování projektu Holky kopou spolu, který se založil v roce 2022. Slučuje vlastně všechny holky z okresu České Budějovice, aby si spolu mohly zahrát a aby věděly, že nejsou jediné fotbalistky. V klubech je běžné, že jsou samotné, tady naopak zjistí, že fotbal hraje dalších 100 holek v okolí a může je to dále motivovat, aby u něj zůstaly. Mohou si také najít nové kamarádky, vyměnit si kontakty,“ říká k projektu místopředseda OFS České Budějovice Jiří Malý.

„Kromě tréninků organizujeme pro holky i turnaje. Poslední proběhl před létem v Temelíně. Ze společných akcí se následně generují jihočeské reprezentační výběry. A to jak okresní, tak i krajské. Dává nám to dobrý přehled, koho vlastně v dívčích týmech máme. Holky v Ledenicích bude čekat trénink pod vedením zkušených krajských trenérů a dorazí pomoct i holky, které hrají za SK Dynamo České Budějovice,“ dodal dále Malý.

Klub TJ Slavoj Ledenice se v posledních letech těší z velkého zájmu dětí a i díky tomu vyšle do tréninku celkem sedm hráček. Předpokládaný čas tréninku je předběžně 9:30 – 11:30. Rodiče jsou srdečně zváni na pozorování tohoto zajímavého projektu.

V případě zájmu o zapojení se do projektu mohou rodiče kontaktovat Jirku Malého, který je zároveň předsedou Komise dívčího fotbalu OFS, na +420 777 204 679.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022