Navrátilec Kučera po vítězném derby: „Ke konci už jsem pociťoval menší únavu“

Celkem 1577 dnů nezasáhl sedmnáctiletý Tomáš Kučera do fotbalového zápasu. Naposledy oblékl dres Slavoje v červnu 2019. A paradoxně to bylo v derby tehdy mladších žáků s FK Borovany. Do derby se totiž postavil i po dlouhém návratu a výrazně pomohl k nedělní výhře v derby na půdě soupeře 1:2.

Tome, svůj poslední zápas i první utkání po návratu jsi odehrál proti Borovanům. Tehdy to bylo v červnu 2019, vzpomeneš si vůbec na ten zápas? Z velké části ho odehráli v dresu Slavoje stejní hráči jako nedělní duel. Tehdy jste ale prohráli 0:5.
Pamatuji si pouze to, že proti Borovanům to bylo vždy náročné. Tehdy jsem hrál v útoku a bylo to na umělé trávě v Borovanech. Vzpomínám si, že kluci z Borovan byli výrazně větší než my a měli jsme z nich velký respekt. Toto mohlo určitě ovlivnit průběh utkání.

Dají se oba duely případně porovnat? Nyní jsi hrál středního záložníka.
Je to opravdu velký rozdíl. V roce 2019 jsem fotbal hrál pouze na polovinu hřiště a teď jsem měl hrát na celé. Ale když si to tak zpětně vybavuji, tak nedělní duel byl rozhodně lepší. Nejen tím, že jsme vyhráli, ale i tím, že na hřišti je více hráčů a tím i lepší atmosféra.

Tehdy vám dal borovanský Marek Tampír tři góly, v neděli jste ho dokázali vynulovat. Hrál hlavně na tebe a na hřišti sis i přes dlouhou fotbalovou pauzu proti němu vedl bezchybně. Byl to od trenérů cíl, aby ses pokusil ho anulovat? A jak se ti osobně hrálo?
Abych pravdu řekl, tak si Marka z mladších žáků vůbec nevybavuji. Ale záměr trenérů to nebyl. To, že budu proti Markovi hrát, jsem se dozvěděl až když zapískal rozhodčí na začátku zápasu. Hrálo se mi dobře, ale jak to bylo po dlouhé době, co jsem tento sport nedělal, tak jsem ke konci už pociťoval menší únavu.

Proč jsi vůbec měl tak dlouhou fotbalovou pauzu?
Po ukončení sezony v mladších žácích jsem se rozhodl vyzkoušet v Ledenicích i softbal, ke kterému mě tehdy přivedli spolužáci. Se softbalem jsem ale po návratu k fotbalu neskončil, nadále v něm současně hodlám pokračovat.

Nevrátil ses sám, v době velké marodky v dorostu přišli pomoci i Radek Kesl a Tomáš Pokorný. Hrálo to u tebe roli?
Oslovil nás trenér žáků Martin Štěch s tím, zda bychom nechtěli znovu zkusit hrát i fotbal za místní dorost. Po promyšlení jsme si právě s Tomášem řekli, že to zkusíme.

Jaká parta tě v kabině čekala? Překvapilo tě třeba něco?
Návrat mezi kluky byl až nad moje očekávání, kluci mě i ostatní příchozí vzali bez jakýchkoliv problémů. Kluci mají v týmu dobrou náladu a už se těším na další zápasy s nimi.

Do konce podzimu čeká Slavoj ještě pět zápasů. Plánuješ týmu pomoci ve všech duelech?
Určitě bych chtěl být na všech zápasech, ale na následující utkání se zřejmě nedostavím, jelikož nás čeká v softbale finále play-off.

Chybělo ti osobně v derby něco, na co by ses chtěl rychle soustředit?
Myslím si, že si musím v příštích zápasech dávat větší pozor na ofsajdy, ty mi dělaly trochu potíže. Na tréninky budu zatím chodit jednou týdně, ale až mi skončí softbalová sezona, tak bych chtěl i víckrát. Do konce softbalu zbývají už jenom dva týdny, takže stíhat oba dva sporty by neměl být problém.

V softbale, jak sám říkáš, vás čeká vrchol. S B-týmem finále druhé ligy s Pardubicemi, jaké bude?
Jo, je to tak. Hrajeme druhou ligu můžu a probojovali jsme se do finále, které se hraje na tři vítězné zápasy. Druhou ligu jsme vyhráli dva roky po sobě, takže se pokusíme získat zlatý hattrick.

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022