Mladší přípravka se ve finále Porcelánové skupiny utká s Dolním Bukovskem

Okresní přebor Českobudějovicka čeká závěr nadstavbové části soutěže. Ve finále Porcelánové skupiny bude hrát Slavoj s Dolním Bukovskem, souboj o 3. místo čeká Lipí a Mladé.

Slavoj do finále postoupil díky výhrám 12:5 a 15:5 nad TJ Sokol Lipí. Dolní Bukovsko vyřadilo v semifinále Lipí po výsledcích 1:1 a 6:5. „Kluci se nás v pátek na tréninku ptali, jak dopadlo druhé semifinále. Když jsme jim řekli, že pojedeme do Bukovska, tak vzhledem ke vzdálenosti neměli moc radost. I my trenéři bychom více uvítali, kdybychom mohli aspoň jeden dvojzápas hrát s SK Mladé, které máme kousek od sebe pod kopcem. Bohužel los a výsledky nám v tomto ohledu moc nepřály,“ řekl před finále Porcelánové skupiny za trenérský tým Petr Sluka.

Mladší přípravka bude mít o víkendu 9. – 11. červen několik akcí, zápasy finále se tak odehrají až o týden později. „Máme před sebou přespání s následným výletem do Trocnova, kde bude probíhat akce z dob válek Jana Žižky. V rámci areálu půjdeme i do nového Archeoskanzenu. V neděli pak budou děti zavádět muže do zápasu Ledenice – Velešín. Čekají nás tedy pestré tři dny.“

První zápas finále se odehraje v Ledenicích v pátek 16. června od 17:00. Odveta v Bukovsku bude hned o den později, a to již od 9:00. „Z toho děti už neměly vůbec radost. Budou muset vstávat hodně brzo a jsme zvědaví, jak se to na nich na hřišti pak projeví. Jsou ale sami namotivovaní, chtějí nadstavbu vyhrát. Fotbal je hodně baví a sami mezi sebou to už rozebírají.“

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022