Vítězství! Mladší přípravka porazila Dolní Bukovsko v obou zápasech

Okresní přebor mladší přípravky je minulostí. Slavoj Ledenice porazil ve finále nadstavbové části (porcelánová skupina) TJ Dolní Bukovsko dvakrát 6:5.

První zápas se odehrál v pátek 16. června v Ledenicích, odveta v sobotu 17. června v Bukovsku. A oba zápasy skončily shodným skóre. Pro hráče 2014 šlo zároveň o poslední duel v této kategorii, od nové sezony přechází do starší přípravky.

„V pátek a sobotu nás čekal dvojzápas s Dolním Bukovskem o šampiona porcelánové skupiny českobudějovického okresu. Doma jsme v pátek zahájili soustředěným výkonem a zvítězili 6:5, kdy pět branek vsítil David Hruška a rozhodující a zároveň svůj premiérový gól zaznamenal po samostatném úniku Matyáš Kesl. Poté proběhla dokopná, kterou jsme si po vítězném zápase náležitě užili. Nicméně v sobotu jsme museli brzo vstávat a dojet k odvetě do Bukovska. Tu jsme zahájili svižně, ale soupeř byl víc než vyrovnaný. Hra nás pohltila a přelévala se ze strany na stranu – vedli jsme 2:0 ale i prohrávali 2:4. Nakonec jsme díky úžasnému výkonu brankáře Vaška Strouhy a brankám Matyho Kučery, Davida Kouby, Robíka Šťastného (všichni po gólu) a třem trefám Davida Hrušky urvali druhou výhru 5:6 a celkově vyhráli! Dovolím si krátké shrnutí jarní části: kluci měli na jaře výtečnou formu a 5x zvítězili v soutěži plus kluci z předpřípravky zvítězili ve skvěle obsazeném turnaji ve Větrovech a odnesli si odtud skalpy Táborska či Dynama České Budějovice. Kluci dělají pokroky mílovými kroky a hlavně je vidět jak moc je hra baví. Výkony jsou vždy odvislé od týmové práce, ale přesto ještě několik perliček k individuálním výkonům. Nejlepším střelcem turnaje ve Větrovech se stal s 19 brankami náš Matyáš Šimek, nejlepším střelcem porcelánové skupiny se stal s 18 brankami David Hruška a na pátém místě s 6 brankami Míra Zajíček. O výtečných výkonech brankáře Strouhy jsem se už zmiňoval. Závěrem bych všem klukům chtěl popřát krásné prázdniny plné hraní fotbalu s rodiči,“ řekl po utkání trenér Petr Sluka.

1. zápas: TJ Slavoj Ledenice – TJ Dolní Bukovsko 6:5
Branky: Hruška 5, Kesl
Ledenice: Strouha – Čudek, Fencl, Kučera, Feitl, Kesl, Čížkovský, Kouba, Zajíček, Hruška, Šťastný, Majer

2. zápas: TJ Dolní Bukovsko – TJ Slavoj Ledenice 5:6
Branky: Hruška 3, Kouba, Kučera, Šťastný
Ledenice: Strouha – Čudek, Fencl, Kučera, Feitl, Čížkovský, Kouba, Zajíček, Hruška, Šťastný

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022