Slavoj porazil Dynamo i Táborsko a vyhrál turnaj ve Větrovech

Předpřípravka TJ Slavoj Ledenice vyhrála v pondělí 8. května kvalitně obsazený turnaj ve Větrovech u Tábora. Pro hráče ročníku 2016 a mladší jde o dosud největší úspěch. V článku je níže i fotogalerie a video ze závěrečného ceremoniálu.

Dvanáct týmů, velká konkurence, parádní celková atmosféra a příjemné prostředí pod rozhlednou Hýlačka, ze které je vidět na místní ZOO nebo město Tábor. I tak by se dal klasifikovat fotbalový turnaj pořádaný SK Větrovy, kam vyrazili hráči ročníků 2016 a 2017.

Původně mělo do Tábora podle plánu vyrazit kompletní mužstvo předpřípravky, tedy 9 hráčů. Kvůli nemocem jich ale nakonec jelo jen pět – Matěj Kučera, Matyáš Čížkovský, David Kouba, David Pejša a Matyáš Šimek. Nemocné hráče pomohl na poslední chvíli nahradit jako šestý Jakub Kučera (2018).

„Chtěli jsme vzít všechny hráče, aby si vyzkoušeli a zažili atmosféru většího turnaje. Čtyři kluci kvůli virózám nakonec nemohli jet, je to škoda, ale ostatní bojovali i za ně,“ řekl za trenérský tým Petr Čížkovský, který na turnaji pomohl s trénováním mužstva.

Na turnaji, který se hrál formátem 3+0, kromě Slavoje Ledenice hrály i týmy SK Dynamo České Budějovice, TJ Loko Veselí nad Lužnicí, FK Kardašova Řečice, TJ Sokol Planá nad Lužnicí, TJ Sokol Sudoměřice u Bechyně, TJ Dražice a dvě mužstva postavily kluby FC Silon Táborsko a SK Větrovy.

„Do Větrov jsme jeli bez výsledkových prognóz. Ani jednoho soupeře jsme neznali, nevěděli jsme, co nás čeká. U této kategorie ale o výsledky tolik nejde, klukům to připomínáme na každém tréninku, aby uměli přijmout porážku, naučili se prohrávat a zároveň chtěli hrát fotbal. Samozřejmě jsou to děti, které ale chtějí vyhrávat a výsledky sledují, takže na turnaji to bylo po celý den jedno velké téma,“ dodává dále s úsměvem Čížkovský.

Po losu narazil Slavoj v základní skupině B na domácí Větrovy, Sudoměřice a Planou nad Lužnicí. „Vstup do turnaje jsme zvládli nad očekávání. Sudoměřice jsme porazili 13:1. Kluci byli hodně namotivovaní a ve hře to bylo vidět. Soupeře jasně přehráli.“

V dalším kole Slavoj porazil vysoko i domácí Větrovy 14:4. „O první místo ve skupině jsme pak hráli s Planou nad Lužnicí, která měla po dvou zápasech stejně jako my dvě výhry a téměř totožné skóre s námi. A i tu jsme dokázali po výborném výkonu porazit 7:3,“ vyjmenoval dále Čížkovský výsledky Slavoje v základní skupině.

Po těchto třech zápasech následovalo předkolo před nadstavbovými skupinami a na Slavoj ze skupiny A čekalo SK Dynamo České Budějovice. Formát turnaje byl v tomto ohledu neúprosný – kdo zvládl toto předkolo pro první a druhé týmy v základních skupinách, šel do finálové skupiny o celkové vítězství, kdo prohrál, hrál o umístění.

„Kluci už vědí, že Dynamo je největší klub na jihu Čech a na zápas se obrovsky těšili. Oba týmy odehrály zápas ve velkém tempu a o to víc jsme si cenili vítězství s nulou. Dynamo jsme porazili 8:0,“ řekl dále trenér. „Po utkání jsme kluky po zásluze pochválili a poprvé jim otevřeně řekli, že když už jsme se dostali takhle daleko, tak zkusíme zvládnout i finálovou skupinu. Poprvé během turnaje od nás slyšeli, že zkusíme hrát na výsledek. Už jenom tímto postupem jsme měli jistotu nejhůře třetího místa.“

Spolu se Slavojem postoupily do finálové skupiny o 1. až 3. místo i FC Silon Táborsko a TJ Dražice. Po krátké pauze, která přišla vhod, jelikož kluci měli v nohách už přes 50 zápasových minut, nastoupil Slavoj k prvnímu utkání nadstavby proti Táborsku.

„Podle nás šlo na turnaji o nejlepšího soupeře. Hra byla oproti předchozím zápasům absolutně vyrovnaná, soupeř měl asi i více střel a nebýt vzadu Matěje Kučery, který mnoho střel zablokoval, tak byl výsledek mnohem divočejší. Díky precizní práci směrem dozadu jsme dokázali Táborsko přetlačit 5:2,“ dodal dále v hodnocení Čížkovský. „V dalším kole nadstavby Táborsko porazilo Dražice, se kterými jsme hráli na závěr poslední duel celého turnaje.“

„Díky lepšímu skóre jsme věděli, že nám k prvnímu místu stačí i prohra o dva nebo tři góly. Kluky jsme nechali bez informací, aby si prostě šli ještě zahrát a nelámali si hlavu, jak to vypadá. A asi to byla trochu chyba, protože si mysleli, že hrají finále, a to je v kombinaci fyzické únavy a psychické stránky trochu svázalo. S Dražicemi, které hrály ale také velmi dobře, jsme prohráli těsně 2:3. Nicméně na celkové vítězství nám to v pohodě stačilo.“

Pro ledenickou předpřípravku jde o zatím největší úspěch. Velkým pozitivem bylo i 49 vstřelených gólů, o které se podělili všichni hráči 2016 a 2017 (Šimek 19 gólů, Čížkovský, M. Kučera, Pejša po 8, Kouba 6).

Fotogalerie z turnaje je na klubovém Facebooku nebo Zoneramě.

 

 

 

 

Pro TJ Slavoj Ledenice vytvořil Imrich Hrabovský © 2022